Україна зазнала втрат на 564,9 млрд доларів від російської агресії – міністерка економіки

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
російської агресії

У Кабміні підрахували суму поточних збитків України у війні з росією, серед яких 119 мільярдів доларів США – втрати інфраструктури, заявила перша віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.

“564,9 мільярдів доларів. Саме такою є сума єдиноразових втрат, яких зазнала Україна від російського вторгнення. Існують щонайменше два методи їх підрахунку. Перший – це оцінка втрат від безпосередніх руйнувань, другий – розрахунок втрат від загального впливу бойових дій, тобто усіх наслідків, включно з погіршенням економічної ситуації в державі, зростанням безробіття, блокуванням торгівлі, зниженням споживчого попиту тощо”, йдеться у повідомленні.

 За словами Юлії Свириденко, наразі структура руйнувань наступна:

– 119 млрд долл США – втрати інфраструктури (зруйновано та пошкоджено майже 8 тис км доріг, десятки залізничних станцій, аеропорти);

– 112 млрд долл США – втрати ВВП у 2022 році;

– 90,5 млрд долл США – втрати цивільного населення (10 млн кв. м. житла, 200 тис автомобілів, продовольче забезпечення 5 млн осіб);

– 80 млрд долл США – втрати підприємств та організацій;

– 54 млрд долл США – втрати прямих інвестицій в українську економіку;

– 48 млрд долл США – втрати державного бюджету.

“Варто зазначити, що кожного дня цифри змінюються і, на жаль, вони зростають. Саме тому Україна, попри всі перешкоди, буде домагатися стягнення з агресора компенсаційних виплат. Як за судовими рішеннями, так і за рахунок передачі нашій державі заморожених на активів рф. Зло неодмінно буде покаране й росія на собі відчує всю тяжкість власних злочинних дій на території України”, – зазначила міністерка економіки. 

Читай у Google News!