Україна відзначає День Гідності та Свободи

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
День Гідності та Свободи

Українці 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи – державне свято, приурочене до річниці початку Помаранчевої революції і Революції Гідності, які в різні роки суттєво вплинули на перебіг політичних подій в Україні. Вісім років тому 21 листопада розпочалася доленосна подія в новітній українській історії – Революція Гідності, передає 5.ua.

У цей день 2013–го відбулися перші акції протесту – у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію. Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, охоплених вогнем шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників.

Три місяці відстоювання гідності та свободи коштували українцям 106 убитих і понад 2 тисяч поранених. По всій країні нині заплановані заходи із вшанування пам’яті загиблих.

У Києві зранку відбудеться поминальний молебень, покладання квітів та хода – від Хрещатика до Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

До дня Гідності на Свободи “5 канал” запускає марафон. Інформаційні студії розпочинаються о 15:30 і триватимуть до 17–ї години.

Також нагадаємо, що у ці дні 15 років тому, – розпочалася інша Революція – Помаранчева. Тоді завершувався другий тур президентських виборів. Прихильники кандидата Віктора Ющенка встановлювали сцену на майдані, проте коли дізналися про велику розбіжність у цифрах екзит–полів та офіційних результатів – свято переросло у мітинг.

Громадяни були обурені масовими фальсифікаціями на користь провладного кандидата Віктора Януковича. Згодом був призначений третій тур, у якому переміг Віктор Ющенко. 

Читай у Google News!
Читай у Google News!