Україна відключила “глушилки” російського ТБ на Донбасі – Турчинов

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Колишній секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов розповів, що на Донбасі пів року тому відключили систему для блокування сигналу російський пропагандистських телеканалів. Про це він сказав в інтерв’ю проєкту “Ісландія”, передає 5.ua.

“Щоб якось обмежити вплив російських ЗМІ та російських пропагандистів, ми побудували вздовж лінії розмежування систему таких технологічних агрегатів, які нейтралізували російське телебачення. “Глушилки” по-народному. Які локалізували передачу сигналів з окупованої території, з території росії. В той же час вони посилювали сигнал українського телебачення, українського радіо. Довгий час на окупованій території, коли вмикали російський канал, там була “пелена” і нічого зрозуміти не можна було”, – розповів Турчинов.

І додав: “На превеликий жаль, уже пів року тому всі ці установки відключили. Хто давав команду – мені невідомо. Вони відключені, вони не працюють, у нас значна частина Луганської та Донецької області знову можуть приймати не тільки російське телебачення, а й ці скажені сепаратистські канали, де взагалі просто якась психічно нездорова маячня відбувається”.

З його слів, планувалося такі системи для блокування сигналу розмістити уздовж усього кордону з росією.

“Зараз ми маємо ситуацію, коли в багатьох населених пунктах замість українського ТБ дивляться тільки російське телебачення. Це серйозна проблема… Спочатку приходять російські ЗМІ, а потім приходять російські танки”, – зазначив Турчинов.

Читай у Google News!