Нардепи від “Батьківщини” і ОПЗЖ хочуть значно посилити контроль над інтернет-операторами

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Депутати Анатолій Бурміч (ОПЗЖ), Андрій Кожем’якін (“Батьківщина”), Григорій Мамка (ОПЗЖ), Віктор Чорний (ОПЗЖ) і Михайло Цимбалюк (“Батьківщина”) зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що дозволить СБУ значно посилити контроль над інтернет-операторами. Документ опублікований на сайті парламенту під номером 3080, передає prm.ua.

У ньому, зокрема, йдеться про те, що співробітники СБУ “визначають порядок та здійснює контроль над порядком приєднання мереж операторів міжміського й міжнародному зв’язку до точки обміну інтернет-трафіком, здійснюють обмеження та блокування доступу до об’єктів і ресурсів, які використовуються для організації, підготовки, вчинення, фінансування, сприяння або приховування акту несанкціонованого втручання в діяльність об’єктів критичної інфраструктури, у тому числі до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій та іншими суб’єктами господарювання, а також в інших передбачених законом випадках”.

Як зазначив у себе в Facebook спікер Українського кіберальянсу Sean Brian Townsend, це означає, що СБУ хоче встановити свої “чорні скриньки” на всіх провайдерських вузлах.

“Так поводяться тільки відморозки – росія, Китай, Північна Корея”, – підкреслив він і додав, що автори законопроєкту фактично пропонують дозволити СБУ цензурувати інтернет і шпигувати за громадянами.

Sean Brian Townsend також нагадав про розроблені владною командою законопроєкти про медіа і про дезінформацію.

Читай у Google News!