Україна – в “топ-4” країн світу за темпами приросту NFC-платежів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Україна увійшла до четвірки лідерів за кількістю безконтактних транзакцій з картами Mastercard з використанням мобільних телефонів, браслетів, смарт-годинників, заявив директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні Юрій Батхін під час круглого столу “Яке майбутнє чекає NFC-платежі в Україні?”, повідомляє FinClub.

“Ми обігнали Польщу, Канаду, а також ряд європейських країн, де послуга NFC-платежів існувала і раніше”, – розповів Бахтін. Він уточнив, що міжнародні платіжні системи активно працюють з банками щодо розвитку безконтактних карт і NFC-технологій. “В Україні в 90 разів зросли операції безконтактних оплат за допомогою смартфона, на 25% щомісяця зростає кількість підключених пристроїв для NFC-платежів”, – підрахував Бахтін.

Директор департаменту розробки інноваційних технологій ПУМБ Денис Воробйов зазначив, що в 2018 році Україна вступила в еру бурхливого розвитку безконтактних платежів. “Ми бачимо підвищення активності наших клієнтів. Україна дійсно по NFC-транзакціях виросла в 14 разів. Це досить високий показник”, – вважає він.

Директор по цифровим рішенням Visa в Україні, країнах СНД і Південно-Східної Європи Олександр Стельмах вважає, що навіть у такій ситуації Україні є, до чого прагнути. “Поки безконтактна тільки кожна п’ята операція. У нас є приклад “вибухового” зростання бесконтакту – це Грузія. Там ніхто нікого не зобов’язував, але банки і клієнти зрозуміли один одного. В результаті Грузія входить в Топ-3 по проникненню безконтактних карт”, – розповів Стельмах.

Заступник голови Ощадбанку Антон Тютюн вважає, що найближчим часом в Україні кількість NFC-платежів буде рости в тому числі за рахунок збільшення кількості пристроїв, якими можна буде розплатитися безконтактно, на одну людину.”Мова йде не тільки про мобільні телефони і носимі пристрої, але також про планшети, “розумні будинки”, холодильники, автомобілі. Кількість пристроїв з платіжною функцією буде рости: з часом нові пристрої будуть вимагати нових функцій”, – розповів Антон Тютюн.

Як повідомлялося раніше, Україна посіла друге місце у світі за темпами зростання у рейтингу Doing Business з 2009 року.

Читай у Google News!