Україна – на 3-ому місці у світі за приростом експорту лохини

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За темпами зростання експорту лохини Україна вийшла на третє місце у світі, поступившись Перу та Португалії, повідомляє EastFruit.

Темпи приросту експорту лохини з України голландський “Рабобанк” оцінює в 60% в рік, проте відзначає, що загальні обсяги експорту залишаються невеликими, значно поступаючись світовим лідерам, до яких відносяться Чилі, Перу та Іспанія. Втім, якщо подібну динаміку буде збережено, то Україна у найближчий час наздожене Польщу.

Ми прогнозуємо, що через п’ять років Україна зможе експортувати близько 20 тис. тонн лохини, переважно в свіжому вигляді. За цим показником Україна зрівняється з Польщею, яка зараз займає друге місце в Європі після Іспанії з експорту лохини. Однак, щоб досягти такого показника, виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат Global GAP, який є лише мінімальною умовою доступу до ринку ЄС, – зазначає експерт Андрій Ярмак.

Стратегія на експорт лохини до країн ЄС є досить вдалою, адже завдячуючи географічному розташуванню, Україна має менше логістичне плече, ніж та ж сама Іспанія. Разом з тим існують більш високомаржинальні ринки для цього продукту – наприклад ринки Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Раніше повідомлялося, що  експорт лохини з України у 2019 році може досягти 4,5-5,0 тис. тонн і стати рекордним, перевищивши рекорд минулого року удвічі.

Як повідомлялося, Україна також б’є рекорди із експорту жита.

Читай у Google News!