Україна готує на обмін вбивцю ветерана АТО?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Мешканця Маріуполя Олега Смородінова, засудженого до 12 років ув’язнення за державну зраду, а також обвинуваченого за статтею вбивство, може бути обміняно на українських полонених. Про це йдеться у черговому випуску проекту “Спостерігач” на “5 каналі”.

Як стало відомо, 2016-го року у Рівному вбили ветерана 3-го полку спеціальних призначень Івана Мамчура. Спецслужби затримали кілера вже через два місяці. Ним виявився житель Маріуполя Олег Смородінов.

“Спостерігачу” вдалося пройти в камеру вбивці і поспілкуватися з ним. Чоловік зізнався, що діяв за вказівкою російської ФСБ, яка передала йому цілий ліквідаційний список з шести осіб.

Операцію назвали “Квітка”, адже жертвам – ветеранам російсько-української війни – присвоювали назви квітів, залежно від міста проживання. Першою мішенню стала “Роза” – начальник відділу слідчого ізолятора Рівного Іван Мамчур. 

Олега Смородінова засуджено до 12 років позбавлення волі за державну зраду, ще він очікує вироку за вбивство. Проте переконаний, що його обміняють на українських полонених. 

Загалом звільнення з полону чекають понад 200 українців. Ще приблизно 90 політичних в’язнів – в окупованому Криму. Ціна їхньої свободи – здача інтересів України, зазначають журналісти проекту. 

Читай у Google News!