Україна готова постачати газ до Польщі у разі проблем з росією

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Оператор газотранспортної системи України [ОГТСУ] повідомив, що готовий постачати газ до Польщі у разі проблем із надходженням блакитного палива з росії після закінчення контракту на постачання 18 травня 2020 року, передає polskieradio.pl.

“Щоб підготуватися до можливого розвитку подій, було проведено ряд тестів з дилерами газу у напрямку Словаччина-Польща та Україна-Польща. Ці випробування підтвердили можливість забезпечити Польщу повним попитом у разі переривання або скорочення поставок з Російської Федерації”, – повідомив голова ОГТСУ Сергій Макогон. На його думку, це є доказом того, що Україна залишається важливим елементом енергетичної безпеки Європи.

За інформацією порталу biznesalert.pl, між Польщею та Україною мають створити віртуальний пункт з’єднання газотранспортних систем обох країн. Над ним працюють нині польська та українська компанії-оператори Gaz-System і ОГТСУ. Це дозволить ефективніше торгували газом на польсько-українському кордоні.

У п’ятницю, 1 травня, розпочав роботу подібний віртуальний пункт з’єднання газотранспортних систем України та Угорщини під назвою “Берег”. Він передбачає об’єднання двох існуючих точок міждержавного з’єднання. Таке об’єднання є однією з вимог, передбачених  мережевим кодексом ЄС з розподілу потужностей.

Читай у Google News!