Україна – друга в Європі за обсягами покладів природного газу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Україна посідає друге місце в Європі після Норвегії за обсягами покладів природного газу, пише Cost.ua з посиланням на звіт BP Statistical review of world energy.

За оцінками аналітиків, Україна має 1,1 трлн кубометрів запасів газу. Норвегія очолює цей рейтинг з 1,78 трлн кубів. Третю сходинку посідають Нідерланди – 0,8 трлн кубометрів.

Видання нагадує, що за оцінками НАК “Нафтогаз України” та Міненерговугілля, обсяги “блакитного палива” в Україні становлять 0,6 трлн кубометрів. “Нафтогаз” включає в розрахунки лише дані по своїм компаніям без урахування приватних видобувників.

Різниця в цифрах пояснюється різними методиками оцінки. Крім того, обсяги розвідувального буріння зростають і методологія оцінки запасів родовищ удосконалюється. Тому переоцінка запасів газу – постійний процес для всіх країн, підкреслюється у статті.

Наприклад, 1997 року вважалося, що в США є 4,5 трлн кубометрів газу, – зараз ця цифра становить 8,7 трлн. Запаси Ірану 22 роки тому оцінювали на рівні 22,7 трлн кубометрів, тепер – 33,2 трлн.

На думку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Україна зможе відмовитися від імпортного газу у найближчі п’ять років.

Читай у Google News!