Укомплектованість Збройних сил України основними зразками ОВТ – 85%

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Нині укомплектованість ЗС України основними зразками озброєння і воєнної техніки (ОВТ) складає 85%, а військ (сил) залучених до проведення операції Об’єднаних сил -99%». Про це розповів начальник Озброєння ЗС України генерал-майор Микола Шевцов, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

“Протягом 2014-2018 років проведено великий обсяг роботи з відновлення боєздатності ОВТ, як за рахунок ремонту, так і за рахунок постачання нового (модернізованого) ОВТ та створення, практично «з нуля», системи технічного забезпечення військ на всіх рівнях”, – зазначив він.

Так, 2014 року, під час зняття зі зберігання озброєння та військової техніки виявилось, що звітні показники рівня справності (88%) наявного тоді ОВТ були значно завищені. Фактичний рівень справності ОВТ виявився на 40-45% нижчим. До 50% зразків потребували додаткового технічного обслуговування та поточного ремонту через фізичне старіння.

“Протягом 2014-2018 років у Збройних Сил України було сформовано 16 бойових бригад та збільшено чисельність існуючих, що збільшило потребу в ОВТ більше ніж на 10 тисяч одиниць. За рахунок вилучення ОВТ з Центру надлишкового майна, до Збройних Сил України було повернуто понад 10 тисяч зразків. Серед них зенітні ракетні комплекси, танки, БМП, самохідні артилерійські установки, у тому числі калібру 152, 203 мм, протитанкові ракетні комплекси та інше. Зазначені зразки було відновлено силами військових ремонтних органів та підприємствами оборонно-промислового комплексу”, – зазначив начальник Озброєння ЗС України.

За п’ять років силами та засобами ремонтно-відновлювальних органів Збройних Сил України проведено понад 6 000 поточних та середніх ремонтів, а також – понад 70 тисяч ремонтів ОВТ військових частин ЗС України.

“За Державним оборонним замовленням до військових частин поставлено понад 4 000 од. основних зразків озброєння та військової техніки та понад 1 млн. одиниць інших приладів та засобів ураження”, – наголосив генерал-майор Микола Шевцов.

Серед них модернізовані літаки та вертольоти, малі броньовані артилерійські катери, бронетанкове озброєння та техніка, артилерійські системи, протитанкове озброєння, броньовані автомобілі, радіолокаційні станції, захищені засоби зв’язку, засоби радіоелектронної боротьби, безпілотні авіаційні комплекси, засоби боротьби із безпілотними авіаційними комплексами, тепловізійні та нічні прилади, снайперські та антиснайперські системи.

Раніше у Міноборони розповіли, скільки зброї та техніки надали Україні США.

Читай у Google News!