Ухвалення Державного оборонного замовлення в такому вигляді призведе до зриву оборонних програм – Кривонос

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос закликав президента України Володимира Зеленського не підписувати державне оборонне замовлення та відправити його на доопрацювання. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи підсумки обговорення головних питань на останньому засіданні РНБО.

“Що стосується Державного оборонного замовлення. Його висвітлення було також незрозумілим для професіоналів. На деякі питання по ДОЗу відповіді були дані без конкретики, а фраза “на 16% збільшено фінансування ДОЗу”, мала б потішити всіх. Але… те, що я побачив та знаю, викликало у мене обурення та нерозуміння запропонованих рішень. Виходячи зі свого досвіду, я прошу Президента, Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, не підписувати ДОЗ, а відправити на доопрацювання”, – зазначив Кривонос.

Він наголосив, що ухвалення Державного оборонного замовлення в такому вигляді, як його запропонували, “призведе до зриву ключових оборонних програм та ініціатив”, а в подальшому може загрожувати послабленням обороноздатності держави замість нарощування. “Те, як він підготовлений, викликає питання до компетентності керівників та відповідальних за його підготовку”, – зауважив заступник секретаря РНБО.

Він також зауважив про необхідність розвитку ракетної програми.

“Її [ракетної програми – УТ] розвиток турбує не тільки мене, військових, а ще багатьох свідомих українців. Так само вона цікавить і росіян, бо наша ракетна програма – наш щит!! Ми – за розвиток програми, а вони – за згортання. Для них наші ракети, як кістка в горлі. Протягом попередніх років, ракетна програма була пріоритетом!!! Сьогодні цього я не почув”, – підкреслив Кривонос.

Він закликав президента і усіх відповідальних за підготовку таких важливих для держави документів дуже виважено підійти до стратегічного планування, можливих розвитків подій та прийняти рішення виключно на користь держави, її оборони та безпеки.

Читай у Google News!