У справі генерала Павловського на людей тиснуть, намагаючись вибити свідчення проти Порошенка – адвокати

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
poroshenko and zelensky

Влада взяла в заручники генерала Павловського та інших, щоб вибити свідчення на Порошенка. Про це, відповідаючи на запитання журналістів щодо чергового зриву розгляду апеляційної скарги Павловського, заявили адвокати п’ятого Президента.

«Ми, звісно, дуже уважно відслідковуємо справу генерала Павловського. Тому що за тими документами, які вже опубліковані, абсолютно очевидна ситуація, коли на чотирьох людей тиснуть, створюють реально тортурні умови. Це не перебільшення, це реально відповідає критеріям Європейського суду з прав людини. З однією великою метою – отримати від них брехливі, придумані слідством покази проти Петра Порошенка», – наголосив адвокат Ілля Новіков.

«Це вже не якась хитра схема, це досить прозоро читається. Що ми бачимо сьогодні. Засідання Апеляційного суду по справі Павловського за його апеляційною скаргою, яка за законом має розглядатися впродовж п’яти діб, щоб людина не перебувала під вартою, поки його справу не переглянув апеляційний суд, відбувається тоді, коли двомісячний термін, на який його арештували, вже сплив. Перше порушення», – зауважив Новіков.

«Ми знаємо, що правосуддя, надане занадто пізно – це правосуддя, у якому відмовили. Воно навіть не було надано – сьогодні не відбулося засідання. Дивіться, який збіг факторів: суддя пішла у відпустку; не з’явилися прокурори; Павловського не доставили із СІЗО, тому що слідчий не дав суду дозвіл його звідти доставити. Чому взагалі слідчий може заборонити чи не заборонити людині з’явитися перед судом, а суду вислухати цю людину? І як вишенька: коли вже суд погодився заслухати Павловського за відеозв’язком, виявилося, що в СІЗО саме в цей день не працює інтернет», – говорить Новіков.

«Однозначно це скандальне позбавлення генерала Павловського базового права – права на доступ до правосуддя, права бути вислуханим судом, яке він не отримав. Ми бачимо, що вже продовжили заново строк тримання під вартою на наступний період. А Апеляційний суд Києва все ще не висловився – чи законно обрали тримання під вартою в перший раз. Ми розуміємо, що це незаконно», – наголошує Ілля Новіков.

«Влада просто взяла Павловського та інших в заручники і тримає їх, знущається з них, катує їх для того, щоб змусити їх дати якісь наклепницькі свідчення. Звичайно, ці люди поки що тримаються. Ми сподіваємось, що покарані будуть ті, хто їх катує зараз, а не ці герої», – резюмує адвокат Ігор Головань.

Читай у Google News! google news