У Раду намагаються протягнути скасування закону про мову під виглядом боротьби з коронавірусом
До проекту закону про боротьбу з економічними наслідками поширення коронавірусу внесені пропозиції, які “де-факто повністю скасовують закон про державну мову”. Про це пише народний депутат Володимир В’ятрович.
Пропозиції “заховані” у проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання економічних наслідків коронавірусу”.
“Якщо їх затвердять у робочій групі на Погоджувальній раді, то проект буде винесено на голосування у ВР на позачергове засідання”, – звертає увагу Чорногуз.
“Буцімто від імені комітету ВР з питань гуманітарної й інформаційної політики! Насправді комітет цих антиукраїнських пропозицій не схвалював і не розглядав”, – каже В’ятрович.
Серед головних новацій “для захисту від коронавірусу”:
- Зупинити дію ч. 1 статті 9 “Захист інтересів держави та національного телерадіовиробництва” в законі про ТБ і радіомовлення.
- Зупинити дію статті 10 цього ж закону, яка передбачає 75% української мови в телеефірі і дублювання українською всіх іноземних фільмів.
- Дозволити телерадіоорганізаціям не дотримуватися умов ліцензій і скасувати за це штрафні санкції.
- Зупинити дію статті 15 Закону “Про кінематографію”, яка забороняє демонструвати фільми, що спрямовані проти незалежності України, поширюють російську або комуністичну пропаганду, принижують українську націю чи мову або учасниками фільму є особи, включені в перелік осіб, що загрожують національній безпеці.
- Відкласти до 2024 року вступ у дію статті 23 закону про мову “Державна мова у сфері культури”
- Збільшення частки української мови на телебаченні і радіо відкласти до 2026 року.
“Ті, хто намагається пропхати цей план руйнації українського інформаційного простору в законодавство – граються з вогнем. Ми не допустимо нищення нашої мови і нашої держави, і жоден карантин чи надзвичайний стан не врятує владу, яка посміє це зробити”, – пише В’ятрович.