У Раду намагаються протягнути скасування закону про мову під виглядом боротьби з коронавірусом

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

До проекту закону про боротьбу з економічними наслідками поширення коронавірусу внесені пропозиції, які “де-факто повністю скасовують закон про державну мову”. Про це пише народний депутат Володимир В’ятрович.

Пропозиції “заховані” у проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання економічних наслідків коронавірусу”.

“Якщо їх затвердять у робочій групі на Погоджувальній раді, то проект буде винесено на голосування у ВР на позачергове засідання”, – звертає увагу Чорногуз.

“Буцімто від імені комітету ВР з питань гуманітарної й інформаційної політики! Насправді комітет цих антиукраїнських пропозицій не схвалював і не розглядав”, – каже В’ятрович. 

Серед головних новацій “для захисту від коронавірусу”:

  1. Зупинити дію ч. 1 статті 9 “Захист інтересів держави та національного телерадіовиробництва” в законі про ТБ і радіомовлення.
  2. Зупинити дію статті 10 цього ж закону, яка передбачає 75% української мови в телеефірі і дублювання українською всіх іноземних фільмів.
  3. Дозволити телерадіоорганізаціям не дотримуватися умов ліцензій і скасувати за це штрафні санкції.
  4. Зупинити дію статті 15 Закону “Про кінематографію”, яка забороняє демонструвати фільми, що спрямовані проти незалежності України, поширюють російську або комуністичну пропаганду, принижують українську націю чи мову або учасниками фільму є особи, включені в перелік осіб, що загрожують національній безпеці.
  5. Відкласти до 2024 року вступ у дію статті 23 закону про мову “Державна мова у сфері культури”
  6. Збільшення частки української мови на телебаченні і радіо відкласти до 2026 року.

“Ті, хто намагається пропхати цей план руйнації українського інформаційного простору в законодавство – граються з вогнем. Ми не допустимо нищення нашої мови і нашої держави, і жоден карантин чи надзвичайний стан не врятує владу, яка посміє це зробити”, – пише В’ятрович.

Читай у Google News!