У проєкті нового бюджету не знайшлося коштів для Архіву національної пам’яті

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
коштів для Архіву

У проєкті бюджету-2021 коштів для Архіву національної пам’яті немає, наголошується у повідомленні держустанови у Facebook.

“Нещодавно Кабінет Міністрів ухвалив проєкт Закону “Про Державний бюджет України на 2021 рік”. На превеликий жаль, ми не побачили у проєкті коштів, виділених на реконструкцію Архіву національної пам’яті. Передбачені лише капітальні видатки у розмірі 9,3 млн грн – вони виділені спільно на Архів національної пам’яті та Музей Революції гідності”, – інформують у Архіві.

Такий стан справ викликає у співробітників Архіву велике занепокоєння та навіть ставить під питання створення та існування Архіву національної пам’яті – інституції, яка планує за два роки зібрати та відкрити доступ до 4 млн історичних документів колишніх радянських спецслужб.

ГДА УІНП та Український інститут національної пам’яті подавали до Міністерство культури та інформаційної політики України пропозиції до бюджету у розмірі 350 млн грн. 

Водночас міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час презентації проєкту реконструкції Архіву національної пам’яті 17 липня підтримав створення найсучаснішого архіву в Україні, нагадують в держустанові.

“Цієї весни в Архіву національної пам’яті вже забрали 58 млн грн на перший етап реконструкції – ці гроші пішли у фонд боротьби з коронавірусом. Через це ми досі не маємо змоги провести тендер на генпідрядника будівництва”, – підкреслюють у Архіві.

Поки що це лише проєкт бюджету, зазначається у повідомленні Архіву, а “голосування за нього у першому читанні має відбутися за кілька тижнів”.

Читай у Google News!