У Німеччині побоюються втратити владу в ЄС після вступу України – Telegraph

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Німеччина закликала до перегляду керівних договорів Європейського Союзу на тлі побоювань, що очікуване членство України може змінити баланс сил і послабити Берлін, повідомляє telegraph.co.uk.

Високопоставлене дипломатичне джерело повідомило, що канцлер Німеччини Олаф Шольц порушив це питання на нещодавній зустрічі з колегами з ЄС у Брюсселі та закликав змінити договір до того, як Києву буде дозволено офіційно приєднатися.

Згідно з нинішньою системою голосування в блоку, яка враховує кількість країн, які беруть участь у голосуванні, та їх населення, Київ мав би дев’ять відсотків голосів в ЄС.

Об’єднання цих повноважень із близьким союзником Польщею зробило б цю пару могутнішою, ніж Німеччина, яка є найбільшою та найбагатшою державою ЄС. Залучення інших центрально- та східноєвропейських союзників створило б більшість у блоці, потужнішу за традиційну франко-німецьку базу влади.

“Це ю перемістило баланс сил в ЄС від Німеччини та Франції до Центральної та Східної Європи, де країни разом із скандинавськими країнами вперше стали б більш значним блоком з точки зору голосів”, заявив доктор Ніколай фон Ондарца з Німецького інституту міжнародних справ і питань безпеки.

Читай у Google News!