Єврокомісія радить Україні приділяти більше уваги корупції та правосуддю для продовження безвізу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Єврокомісія оприлюднила у п’ятницю доповідь про виконання умов, необхідних для візової лібералізації між ЄС та країнами Східного Партнерства і Західних Балкан. Документ, в цілому, дає позитивну оцінку зусиллям згаданих країн, але, як рекомендацію, радить Україні та іншим «безвізовим» партнерам посилити верховенство права та боротьбу з корупцією.

Повідомлення про висновки Єврокомісії поширені сьогодні на офіційному сайті Євроінституції, передає ukrinform.ua.

«Корупція високого рівня продовжує бути проблемою у всіх країнах, які охоплюються цією доповіддю. Молдова і Україна особливо сильно страждають від банківського шахрайства високого рівня, з незначним прогресом у судовому переслідуванні відповідальних осіб та у відновленні вкрадених активів… В Україні важливо зберегти та посилити незалежність антикорупційних інституцій, включаючи гарантування неполітичних та не корисливих призначень на їх ключові посади. Підтримка ЄС й надалі буде пов’язана з конкретним прогресом у порядку денному реформ, особливо у сферах боротьби з корупцією й правосуддя» – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, доповідь зроблена на основі даних 2019 року та першої половини 2020 року. Єврокомісія продовжуватиме моніторинг виконання умов, необхідних для візової лібералізації, відповідно до власних зобов’язань за утвореним у березні 2017 року «Посиленим механізмом призупинення візового режиму», та інформуватиме Європейський Парламент та Європейську Раду про результати такого моніторингу раз на рік.

Читай у Google News!