У НАТО заявили, що в договорі немає норми, яка не дозволяла б вступ до Альянсу під час війни

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
НАТО

У Північноатлантичному договорі немає норми, яка не дозволяла б вступ країни під час війни на її території. Про це заявив глава українського представництва НАТО Александер Вінніков в інтерв’ю Європейській правді.

“У Вашингтонському договорі НАТО немає такої норми. Втім, врешті решт союзники мають бути переконані, що вступ нового члена посилить безпеку Альянсу.  Саме тому це рішення ухвалюється колективно”, – зазначив дипломат.

Проте він підкреслив, що Альянс хоче, щоб агресія росії проти України залишалася “червоною лінією” для Альянсу. За його словами у зв’язку з цим НАТО активно збільшують свою присутність в Чорному морі.

“Що стосується практичних кроків – після російської агресії ми суттєво наростили присутність у Чорному морі. Більше кораблів, більше польотів літаків, сили НАТО розміщені у Румунії, кораблі НАТО заходять до українських портів, ми проводимо спільні навчання. Цьогорічний Sea Breeze – найбільший в історії, в ньому взяли участь понад 30 країн. Все це – чіткі, конкретні кроки солідарності та підтримки, які ми плануємо продовжувати”, – сказав Вінніков.

Читай у Google News!