У Харкові повалили бюст Жукову. Кернес обіцяє відновити

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У неділю, 2 червня, у Харкові активісти низки партій і громадських організацій повалили погруддя маршалу СРСР Георгію Жукову, що стояло неподалік Палацу спорту.

З-поміж учасників акції – представники “Національний корпус”, Фрайкор, “Правий сектор”, “Антикорупційний блок учасників АТО” тощо. Перед Палацом спорту вони влаштували “коридор ганьби”для людей, що йдуть у Палац спорту на з’їзд партії “Довіряй справам” [за участю міських голів Харкова та Одеси Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова].

Через деякий час частина активістів попрямувала до погруддя Жукову, що стояло за кілька сотень метрів від Палацу спорту. За ними пішли правоохоронці, що забезпечують правопорядок у районі Палацу спорту. Вони спробували перешкодити знесенню пам’ятника, проте не досягли успіху в цьому. На постамент, де раніше стояло погруддя, активісти встановили державний прапор України.

Цю подію прокоментував очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, який відзначив у Facebook, що задля втримання процесу у правовому полі місцева влада не повинна порушувати закон про декомунізацію.

“Харків “поклав на лопатки” маршала Жукова. Спроби реваншу та зазіхань на офіційну декомунізацію провокують декомунізацію стихійну. Щоб втримати все в рамках закону, його не можна порушувати і місцевій владі”, – написав він.

Водночас міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що повалене погруддя маршалу СРСР Георгію Жукову невдовзі відновлять. “Я порадився з Хомутинніком [нардеп Віталій Хомутинник, – УТ], і він сказав, що за рахунок фонду “Відродження” відновить пам’ятник найближчим часом”, – сказав він.

Як пишуть українські ЗМІ, Кернес також заявив, що його політична партія “Довіряй справам” хоче бути в коаліції з “новою владою”.

Раніше повідомлялося, що за 4 роки в Україні декомунізували 52 000 об’єктів.

Читай у Google News!