У Держлісагентстві кажуть, що незаконні вирубки зменшилися на 46%, але дослідження свідчить про інше

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У порівнянні з піврічним періодом минулого року незаконні вирубки лісу вдалося зменшити на 46 відсотків. Про це заявив глава Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

“Щоденні рейдові патрулювання лісів, нові стандарти деревини, підключення до електронного обліку деревини всіх лісокористувачів, електронні аукціони, нові незаангажовані кадри вже дають свої результати”, – наголосив він.

Водночас, дослідження неурядової організації Earthsight свідчить про інше. На думку одного досвідченого лісівника, з яким Earthsight розмовляла в кінці 2019 року, ситуація з незаконними рубками, дозволеними державними підприємствами у країні “ще ніколи не була такою поганою”.

Наприкінці 2019 року Earthsight спілкувалася з Олександром Білоусом, який є заступником директора Департаменту контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Державної аудиторської служби. Він підтвердив, що під час аудиту державних підприємств було встановлено, що незаконна вирубка “відбувається регулярно”.

На запитання про те, що він вважає причиною таких проблем у Держлісагентстві, він сказав: “Ну, відповідь очевидна – тотальна корупція і бажання отримати надприбутки”.

Він також повідомив Earthsight, що, не підтримуючи заклики звіту до змін, Держлісагентство намагалося “поховати” звіт і навіть розпочало судовий розгляд проти аудиторської служби через його підготовку. Наразі, звіт досі не отримав широкого оприлюднення, як це мало би бути. Earthsight змогла побачити його копію завдяки поданому депутатом українського парламенту запиту.

Це не здивувало Дмитра Карабчука, який також бачив звіт. Досвідчений еколог, Карабчук упродовж багатьох років веде боротьбу з незаконною вирубкою лісів і керує групою волонтерів, які мають на меті виявляти незаконні рубки в лісах України. “Те, що Звіт Державної аудиторської служби приховується, для мене є класичною ознакою влади лісової мафії в уряді”, – сказав він Earthsight наприкінці 2019 року.

Держлісагентство ігноруючи рубки, санкціоновані корупційним шляхом, та визнаючи лише незаконні рубки, які вдалося виявити, воно продовжує стверджувати, що незаконні рубки становлять менше одного відсотка від усього обсягу заготівлі деревини. У травні 2020 року новий керівник агентства, недалеко відійшовши від попередніх традицій, повторив необґрунтовані твердження, що інформація у звіті Earthsight є “фейком”.

Читай у Google News!