Меркель, попри “методи дестабілізації” Кремля, – “за” діалог з Росією

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Меркель, попри "методи дестабілізації" Кремля, - "за" діалог з Росією 1

Канцлерка ФРН Анґела Меркель вважає, що Берлін повинен продовжувати “конструктивний діалог” з Росією, незважаючи на “методи дестабілізації”, що використовує Москва.

Впевненість у цьому глава німецького уряду висловила в інтерв’ю шести європейським газетам, зокрема Die Süddeutsche Zeitung і The Guardian. Бесіду з нею німецьке видання опублікувало в суботу, 27 червня, пише Deutsche Welle.

Меркель звернула увагу на “кампанії дезінформації”, що проводяться Росією, а також нагадала про вбивство громадянина Грузії чеченського походження Зелімхана Хангошвілі, який був застрелений в самому центрі Берліна у серпні минулого року. У цій справі федеральна прокуратура Німеччини 18 червня висунула проти уряду Росії звинувачення в замовному вбивстві.

“Вбивство в берлінському парку Тіргартен – це, очевидно, серйозний інцидент, провина за який в даний час з’ясовується в суді”, – підкреслила канцлер ФРН. “У будь-якому разі, ми визнаємо, що гібридна війна і методи дестабілізації є моделлю поведінки з боку Росії”, – додала вона.

У той же час канцлерка ФРН вважає, що “є вагомі причини продовжувати конструктивний діалог з РФ”. “У таких країнах, як Сирія і Лівія, які лежать в безпосередній близькості від Європи, стратегічний вплив Росії великий. Тому я буду й далі прагнути до співпраці”, – пояснила очільниця німецького уряду.

Зелімхан Хангошвілі (Торніке Кавтарашвілі), який раніше був оголошений в РФ в розшук за звинуваченням у тероризмі, виїхав у Німеччину після того, як в 2015 році в Грузії на нього було скоєно черговий замах. Він був застрелений в берлінському парку Малий Тіргартен 23 серпня 2019 року. Ймовірний вбивця, громадянин Росії, був затриманий в Берліні в той же день.

Глава МЗС ФРН Гайко Маас і канцлерка Німеччини Анґела Меркель раніше в червні не виключили можливості запровадження проти Росії нових санкцій через це вбивство.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket