Тотальна некомпетентність та корупція. Збитки енергогенерувальних підприємств сягнули 50 млрд грн – економіст

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Збитки

Діючий склад НКРЕКП на чолі з Валерієм Тарасюком це приклад тотальної некомпетентності і корупції, яка полягає у лобізмі на користь росії та великих вітчизняних споживачів струму. Про це у своєму блозі на liga.net пише економіст Борис Кушнірук.

“Головний відповідальний за ринок електроенергії орган – НКРЕКП. Її голова Валерій Тарасюк є послідовним прихильником імпорту з росії та штучного заниження цін нижче собівартості виробництва державних енергогенерувальних підприємств. Таким чином генерація – атомна і теплова – субсидіюють приватних промислових виробників, які належать відомим олігархам”, – заявив експерт. Відповідно збитки державного енергетичного сектору покривають за рахунок платників податків та шляхом нових державних запозичень, які згодом доведеться повертати за рахунок українських громадян, пояснив експерт.

За його словами, діючий склад НКРЕКП майже повністю зупинив впровадження реформи енергоринку. “Після його відкриття у 2019 році було введено безліч адміністративних обмежень, які не дозволили запрацювати ринку електроенергії за європейським зразком. Це призвело до дуже сумних наслідків: збитки галузі зараз становлять десь 50 млрд грн”, – наголосив економіст.

“Якщо ми подивимось на ціни в Європі сьогодні, ми побачимо, що вони вище подеколи в два рази більші за українські. Якби ми були частиною цього ринку і були вирішені ряд інфраструктурних питань, Україна б заробляла великі гроші на збільшенні постачань струму в Європу, наші АЕС працювали б на повному завантажені. І давали б багатомільярдні дивіденди в бюджет, а не мультиплікували збитки. Так, ціни для промисловості також були б дещо виші. Але, як і в Європі, вони б залежали від загальної ситуації, а не від одної – двох маніпуляцій на ринку та демпінгового імпорту з росії, тощо.”

Читай у Google News!