The Wall Street Journal: ООН хоче послабити санкції проти рф в обмін на деблокаду українського зерна

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ООН

Генсек ООН Антоніу Гутерреш проводить перемовини з рф, Туреччиною та іншими країнами, щоб відновити експорт продуктів з України на світові ринки та запобігти глобальному дефіциту продовольства, пише wsj.com. Зокрема пропонується послабити санкції проти росії, аби відновити експорт з України.

Видання нагадує, що Україна є одним із найбільших експортерів зерна. Зокрема у сезоні 2020-2021 рр, Україна експортувала 41,5 мільйона метричних тонн кукурудзи та пшениці, понад 95% з яких було відправлено морем.

Водночас з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, окупанти заблокували українські порти з метою ослаблення Києва та завоювання узбережжя.

Через руйнування сільськогосподарської промисловості України внаслідок війни та блокади українських портів чиновники ООН побоюються, що зростання цін і потенційний дефіцит можуть дестабілізувати бідні країни, які залежать від українського зерна, і призвести до конфлікту. Ціни на пшеницю досягли рекордного рівня після російського вторгнення в Україну влютому, підкреслюється у статті.

У звязку з такою ситуацією Гутерреш звернувся до Москви з проханням дозволити українські поставки зерна в обмін на послаблення санкції щодо експорту калійних добрив з росії та білорусі.

росія та білорусь є основними постачальниками калію – поживної речовини для рослин, яка забезпечує хороший урожай в інших країнах світу. Проте з початку повномасштабної війни калій з цих двох країн експортувати заборонено.

“Гутерреш прагне усунути бар’єри, включаючи санкції Заходу, щоб повернути на ринок більше російського та білоруського калію”, – йдеться у статті.

Зазначається, наразі росія не проводить серйозних перемовин щодо такої пропозиції. Водночас Туреччина готова брати участь у домовленостях. Зокрема турецька влада готова допомогти у знешкоджені мін у Чорному морі та в управлінні судноплавством.

Читай у Google News!