Техас визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Голодомор

Палата представників штату Техас ухвалила резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу. Про це йдеться у резолюції палати від 26 травня 2021 року.

“Кожного листопада люди в усьому світі відзначають трагічну річницю Голодомору, вчиненого Йосипом Сталіним у 1932-33 рр., у результаті якого загинули мільйони людей … Сталінський уряд хотів підірвати українську національну ідентичність і придушити будь-який опір … Починаючи з 1932 року, був створений штучний голод, коли радянські чиновники у жителів силою відбирали худобу, зерно і інше продовольство. Людей залишили голодувати, навіть коли Союз продовжував експортувати вирощене зерно в інші регіони … Крім того, українські інтелектуальні, культурні та релігійні лідери зазнали репресій, аж до смертних вироків”, – йдеться в документі.

У палаті представників штату підкреслили, що точна цифра жертв Голодомору досі не відома: вважається, що це від 3,5 до 10 мільйонів українців.

За даними комітету США з визнання Голодомору в Україні геноцидом, Техас став 23-ім американським штатом, який визнав геноцид українського народу.

Як відомо, Голодомор був визнаний геноцидом Сенатом США та законодавчими органами Австралії, Канади, Мексики, Польщі та багатьох інших країн.

Читай у Google News!