Свій ефір з блекджеком і позитивним новинами. Як Банкова розбудовує власну медіа-імперію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Банкова

Якщо продовжувати асоціативний ряд назв відомих ініціатив команди Зеленського, то ймовірно незабаром саме так вони назвуть свій медіахолдинг, який саме зараз починає активно викристалізовуватися. Тож, коли, здається, що критики звідусіль забагато, то на противагу треба створювати свій ефір з блекджеком і позитивним новинами. Про це йдеться в розслідуванні Watchdogs.info.

І жодних державних мільярдів не шкода, якщо мова йде про висвітлення плідної діяльності Банкової. Команда чинного Президента не соромлячись використовує на власний розсуд медіамайданчики, що фінансуються коштом державного бюджету.

Не встигли ми оговтатися від провладного контенту російською мовою, яким годує глядачів телеканал “Дом”, так нішевий канал”Рада”, відомий лише тим, що транслював засідання парламенту, теж перетворили на потужний новинний медіаресурс. З відповідною подачею – жодної критики, все у нас добре. Так от, медійна родина нещодавно знову збільшилась – у передноворічні дні з’ясувалось, що тепер вже приватний 4-й канал перейшов до рук непримітному дотепер “слузі” – мажоритарнику з Херсонщини – Олексію Ковальову. При чому купівля телеканалу виглядала досить дивно – офіційно медіаресурс придбали спочатку його батьки – Іван та Наталія Ковальови, а потім передарували свої частки синові.  Виглядає схема придбання каналу не те щоб дивно, а дуже й дуже кострубато. Телебачення – дуже специфічна сфера бізнесу, здебільшого збиткова і потребує дотацій. Аби телеканал приносив дохід, а можливе це лише від реклами, – без перебільшення його власник має бути акулою медіабізнесу. Чи можна це сказати про Ковальова чи його батьків? Звісно ні! Хоча сам депутат заявив, що придбав канал з метою “розвивати його і зробити кращим”. То що, нема куди гроші вкладати?

Ну, що ж, спостерігаємо “розвиток”. Тільки-но минули свята стало відомо про закриття двох проєктів – програм “Прямим текстом” Остапа Дроздова та “Люта українізація” Антіна Мухарського.

“Нічого дивного” – власне так відреагував на це сам журналіст Остап Дроздов. Мовляв, хоч новий власник і уклав із колективом меморандум про невтручання в редакційну політику, формат роботи редакції вже був визначений – висвітлення діяльності влади у позитивному ключі

Цікава деталь – новину про продаж каналу його працівники почули на новорічному корпоративі. Оце так був подарунок під ялиночку. Можна було б припустити, що таке придбання було зроблене з метою підвищити вагу херсонського мажоритарника Ковальова у фракції. Мовляв, дивіться – це тепер цілий медіамагнат, він може формувати громадську думку. Але наш колега вважає в цьому кроці пряму стратегію Банкової.

До речі, а як там справи у телеканалу “Дом”? Так от, там все добре. Гроші із бюджету ллються рікою. Десятки мільйонів – на тревел-шоу, сплачені державними грошима наперед. Серіал “Фіма” – знову ж таки державними грошима був профінансований без належного конкурсу. Закупівля одних лише відеокамер – на понад 100 мільйонів! Ну й окремий ві-ай-пі-офіс для директорки телеканалу – у Києві поблизу Золотих воріт, який обходиться державному підприємсту “Мультимедійна платформа іномовлення” у понад 7 мільйонів гривень на рік. Та й, можливо, хотілося б побачити, на який захопливий телепродукт йдуть усі ці сотні мільйонів – так от біда, — мовить канал в ефірі лише на схід та на супутнику. Отак тревел-шоу та “поглядом із банкової” там борються із російською пропагандою.

“Дом” активно рекламують у всіх великих містах. На рекламу каналу, який неможливо знайти ані в ефірі, ані в мережах кабельних мовників прямо зараз витрачаються вагомі бюджети. Можна розцінювати це як гроші у прірву, а швидше за все – як стратегічний крок. Коли прийде час, ви знатимете, який канал вмикати. Чутки про розширення мовлення “Дому” на територію усієї України з’явилися ще восени, утім досі через юридичні нюанси зробити це складно, хоча немає нічого неможливого. Наразі чутки про розширення мовлення Подоляк традиційно спростовує…

Два бюджети маленького нішевого каналу “Дом” дорівнюють річному бюджету такого монстра як “Суспільне”. Їх важко порівнювати, і директор каналу спробував роз’яснити нам неспівмірність бюджетів і пріоритети Банкової. Утім “Суспільне” не отримує плюшок, бо не вихваляє слуг і не возвеличує “Велике будівництво”. Відчуваєте різницю? Там справді намагалися робити об’єктивні політичні ток-шоу, утім вже на цьому тлі виникали медіаскандали й заяви журналістів про тиск. Та все ж оточення Зеленського не вгамовується, а слуги вже придумали як законодавчо приборкати норовливий медіаресурс. А заодно і легалізувати той самий канал “Дом”, аби він мовив на всю Україну.

У грудні в раді зареєстрували законопроєкт, авторства “слуги” Олега Дунди. Нардеп пропонує створити Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення, який буде замовником національного інформаційного продукту. А замовлятиме контент Національна експертна рада, до якої входитимуть “цитую” заслужені діячі культури й мистецтва України.

Такого зухвальства ще собі ніхто не дозволяв! Пряма загроза свободи слова та спроба перетворити суспільного мовника на кишеньковий канал – саме так розцінили появу цього законопроєкту на самому “Суспільному”. До того моменту як цей законопроєкт буде винесено до сесійної зали ще є час, але, погодьтеся, дзвіночки дуже тривожні. Курс Банкової щодо наміру взяти під контроль телепростір – більш ніж очевидний.

Читай у Google News!