Суверенітет під загрозою. Проукраїнські сили закликають сформувати єдиний політичний фронт

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Суверенітет

Громадські, політичні та культурні діячі закликали усі патріотичні сили припинити суперечки та боротьбу одне з одним, що посилюють загрози для української державності у цей непростий час. Натомість, закликають діячі, треба об’єднатись та сформувати спільні вимоги, план дій і разом побудувати суспільну платформу української єдності.

Відповідний текст відкритої заяви опублікував дисидент, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зізельс на своїй сторінці у Facebook.

“Суверенітет України нині під серйозною загрозою. Ширяться повідомлення, що росія готова до вирішального наступу на Україну, а ворожа агентура безперешкодно діє в усіх сферах життя країни. Тим часом, дії чинної влади за рік призвели до політичної та економічної кризи, деградації системи державного управління, посилення впливу олігархів та “регіоналів”. Зросли загрози для національної безпеки та макроекономічної стабільності, спостерігаємо тривожні тенденції у гуманітарній сфері. Тривають політичні репресії, згортається курс на членство в НАТО і ЄС та послаблюється обороноздатність країни.

Це створює смертельну небезпеку для самого існування України як незалежної держави. Прокремлівські політичні сили та агенти, за повного потурання української влади, готуються до реваншу й штовхають країну до капітуляції. Вони хочуть штучно спровокувати громадянський конфлікт, щоб повернути країну у сферу російського впливу.

Наше завдання як громадян — об’єднатись і зупинити ці загрозливі процеси, захистити суверенітет і соборність України, демократичні інститути, конституційні права і свободи. Захистити національну державність, цінності Революції Гідності, європейський та євроатлантичний вибір.

На жаль, сьогодні патріотичні сили поки діють порізно, часто сконцентровані на взаємних суперечках і політичній боротьбі одне проти одного або сперечаються стосовно другорядних проблем. Це посилює загрози для української державності.

Ми, представники громадянського суспільства, закликаємо всі державницькі сили почати діяти разом і сформувати єдиний український громадсько-політичний фронт, щоб дати відсіч Кремлю та його агентурі, захистити український гуманітарний простір, відновити обороноздатність країни, припинити політичні репресії. Ми закликаємо всіх, хто вважає себе патріотом України, відкласти розбіжності і об’єднати зусилля у парламенті й місцевих радах та всюди, де цього вимагають інтереси України.

Пропонуємо невідкладно розпочати координацію задля формування спільних вимог, спільного плану дій та побудови суспільної платформи української єдності”, – йдеться в заяві.

Звернення підписали:

1. В’ячеслав Брюховецький, Герой України, почесний Президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”, член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

2. Володимир Василенко, дипломат, громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол, Представник України в Раді ООН з прав людини (2006-10), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

3. Йосиф Зісельс, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”, співпрезидент Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

4. Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, в’язень сумління (1977-1987), учасник Ініціативної групи “Перше грудня”.

5. Микола Рябчук, почесний Президент Українського ПЕН-клубу.

6. Ігор Козловський, в’язень російських окупантів на Донбасі, релігієзнавець, Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин, учасник ініціативної групи “Першого грудня”.

7. Сергій Квіт, громадський діяч, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Міністр освіти і науки України (2014-2016), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

8. Олена Стяжкіна, доктор історичних наук, письменниця.

9. Леонід Фінберг, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, головний редактор видавництва “Дух і Літера”.

10. Соломія Бобровська, народний депутат України, фракція “Голос”.

11. Микола Княжицький, журналіст, народний депутат України, фракція “Європейська солідарність”.

12. Сергій Фоменко (Фома), музикант, рок-гурт “Мандри”.

13. Олексій Панич, філософ, перекладач, член Українського ПЕН-клубу.

14. Володимир Огризко, дипломат, політик, Надзвичайний і Повноважний посол, Міністр закордонних справ України (2007-2009), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

Читай у Google News!