Суд відмовився повертати державі “Дніпроавіа”, яку контролює Коломойський

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Північний апеляційний господарський суд не задовольнив позов ФДМУ до компанії “Галтера” [яку пов’язують з “приватівцями” – УТ] про розірвання договору купівлі-продажу 94,6% акцій “Дніпроавіа” від 28 серпня 2009 року, передає Finbalance.

Фонд мотивував позов неналежним виконанням “Галтера” зобов’язань по передачі злітно-посадкової смуги, радіомаячной системи та земельних ділянок під ними у власність держави в 2014 році. Крім того, за оцінками ФДМУ, “Галтера” повинна була інвестувати в аеропорт Дніпропетровська більш 882 млн грн, а внесла лише 142 млн грн.

У вересні 2019 року Госпсуд Києва констатував, що Кабмін визначив держорган для передачі майна аеропорту тільки в листопаді 2015 року. При цьому з квітня 2014 р. (тобто з початку АТО) аеропорт використовували військові та реконструкція була неможлива. Також суд критично оцінив аргумент ФДМУ, що роботи могли бути проведені до квітня 2014 року, так як в договорі про приватизацію “Дніпроавіа” не була вказана дата початку реконструкції. Отже, “Галтера” могла розпочати роботи у будь-який час до 31.12.2014 р.

“Невиконання пунктів договору щодо внесення інвестицій у повному обсязі сталося не через несумлінність відповідача, а з незалежних від нього причин, через проведення антитерористичної операції на сході України”, – вирішив суд першої інстанції.

Апеляційний суд також прийшов до висновку, що ФДМУ не довів обставини “істотного порушення відповідачем зобов’язань за спірним договором”, в результаті чого не встановлені обставини і підстави, з якими норми ст. 651 ЦК України пов’язує можливість розірвання спірного договору”.

Як повідомляється, цей спір розглядається в судах по другому колу. Так, 30.03.2017 Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов ФДМУ. 27.06.2018 Дніпропетровської апеляційний госпсуд на вимогу ТОВ “Галтера” скасував це рішення. 15.01.2019 Верховний Суд передав цю справу на новий розгляд.

Читай у Google News!