Степанов везе в Україну вакцину, яка не має українського сертифіката – голова Національної медичної палати

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
vaccination

Індійський Інститут сироваток (Serum Institute of India) що виробляє вакцину CoviShield від коронавірусу не має українського сертифіката. Про це заявив голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко, передає prm.ua.

“Насправді найближчим часом Максим Степанов привезе на територію України дві палети з індійською вакциною CoviShield. Кожна палета – по 20600 флаконів. Тобто загальна кількість вакцини, яка найближчим часом надійде, – це 41200 флаконів, з яких 3000 флаконів мають бути передані в лабораторію Державного експертного центру для проведення експертизи”, зазначив Кравченко.

“Що стосується самої вакцини і технології її розробки, у мене зауважень нема. Виключно є одне зауваження по відношення до Індійського інституту сироваток як до виробника. Чому? Тому що на даний час Індійський інститут сироваток не має національного українського GMP-сертифікату.

Бо попередній сертифікат сплинув порядка півтора роки назад, і після того, як проводилася інспекція з метою підтвердження стандарту належної виробничої практики, українські інспектори державного підприємства “Український інститут фармацевтичної якості Держлікслужби України” винесли більше шести зауважень, від критичних до незначних, по відношенню до виробництва Індійського інституту сироваток”, – додав він.

За словами Кравченко, МОЗ має відрядити нову інспекцію до Індії, щоб узгодити план і строки перевірки.

Читай у Google News! google news