Стадіонні обіцянки Зеленського залишилися не виконаними – КВУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За майже рік роботи президентом Володимир Зеленський не виконав свої ключові обіцянки, озвучені ним під час дебатів з п’ятим президентом України на НСК “Олімпійській” у Києві. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

“При цьому багато з тих речей, в яких Зеленський звинувачував Порошенка, зараз можна застосувати і щодо чинного президента: чому не зупинена війна, чому Україна бідна держава, чому корупціонери не у в’язницях, чому крадуть в оточенні Президента, чому на державних посадах родичі і друзі, чому влада переслідує патріотів і волонтерів», – зазначив він.

Голова КВУ підкреслив, що на минулорічних дебатах кандидату президенти Зеленський не презентував свою програму розвитку держави.

“Більшість сказаного носило емоційний характер і стосувалося минулого, а не майбутнього. Це спрацювало з точки зору виборчої кампанії, однак не сприяло розумінню того, яким Президентом буде В. Зеленський. Дебати відбулися у форматі політичних гасел і більшість обіцянок не були підкріплені ані фінансовими розрахунками, ані врахуванням всієї складності ситуації, в якій опиниться новий Президент», – наголосив Кошель.

У Комітеті виборців України проаналізували виконання “стадіонних заяв” Зеленського:

Добровольці і патріоти опинились в тюрмах, бо для вас вони загроза?

Упродовж року у В. Зеленського неодноразово виникали публічні конфлікти із добровольцями та учасниками війни на Донбасі. Найрезонанснішими з них стали конфлікти щодо розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, проведення акцій протесту «Ні капітуляції», оголошення підозри для Т. Чорновол. Низка волонтерських організацій звинуватили Президента в спробі дискредитувати волонтерський рух та учасників війни.

Як так вийшло, що Україна майже найбідніша країна за найбагатшого президента за всю історію?

За час роботи В. Зеленського базові економічні показники не покращилися, а деякі з них погіршилися. За підсумками 2019 р. промислове виробництво скоротилося на 0,5% (у 2018 р. зросло на 3%). Торговельне сальдо залишилося від’ємним – 9,3 млрд. дол у січні-листопаді 2019. Сільське господарство за рік зросло на 1,1% (у 2018 р. – на 8,1%), будівництво – на 20% (у 2018 р. – зростання на 8,5%). Однією з причин незадовільних економічних результатів стала відставка уряду О. Гончарука.

Медицина. Що стосується реформи, скажіть мені, будь ласка, якщо ліків якісних немає, якщо доступних цін на ліки немає, якщо нормальних умов в лікарнях немає, якщо нормальних зарплат у лікарів немає, яка це нафіг реформа?

За даними опитування КМІСу (27-30 березня 2020 р.) 70% респондентів вважають, що влада не є успішною в питанні забезпечення доступності медичних послуг для громадян. За даними Фонду Демініціатив та Центру Разумкова (6-11 грудня 2019 р.) лише 9% громадян вважають, що нова влада почала успішно здійснювати реформу охорони здоров’я. При цьому, починаючи з серпня 2019 року, коли було сформовано уряд О. Гончарука, в Україні змінилося три міністри охорони здоров’я.

З приводу доріг – мені нема що сказати, бо немає доріг.

У сфері будівництва доріг нова влада продовжила використовувати інструменти, запроваджені раніше. Зокрема, було збережено фінансування Дорожнього Фонду, який діє з 2018 року. У 2020 році розмір Фонду склав 69 млрд. грн. Також з 1 березня в Україні стартувала програма «Велике будівництво», що передбачає капітальний ремонт та спорудження доріг по всій країні. Однак якісно оцінити результати цієї програми наразі неможливо.

Наші принципи: зняття недоторканності з депутатів.

3 вересня 2019 р. народні депутати прийняли закон №27-IX про зняття депутатської недоторканності. Однак процедура притягнення депутатів до відповідальності залишається надмірною ускладненою і відрізняється від процедури для звичайних громадян. Зокрема, відкрити провадження проти народного депутата може лише Генеральний прокурор і саме з ним буде потрібно погоджувати більшість дій слідчих.

Закон про імпічмент. Закон про відкликання депутата.

10 вересня 2019 р. було прийнято закон №39-ІХ, який регулює процедуру імпічменту Президента. Закону про відкликання депутата прийнято не було.

Чи пам’ятаєте ви таке слово як люстрація?

21 травня В. Зеленський призначив головою Адміністрації Президента А. Богдана, який раніше працював на посаді уповноваженого з питань антикорупційної політики в уряді М. Азарова, а, отже, потрапляв під дію закону про очищення влади. Інший приклад – С. Тігіпко, який також працював в уряді М. Азарова, і з яким влада вела перемовини про можливе призначення у владні структури. Це ж стосується і переговорів із В. Хорошковським, який був головою СБУ за часів президента В. Януковича. Факт перемовин підтвердив попередній прем’єр-міністр України О. Гончарук.

З приводу пана Коломойського, я вам одразу скажу, всі люди, які порушують закон, всі Свинарчуки, Гладковські, і якщо серед них буде потім Коломойський, всі сядуть за ґрати.

У перший рік президента В. Зеленського гучних корупційних посадок не відбулося. Новій владі не вдалося довести причетність топ чиновників до корупційних дій. Відсутність прогресу в цих питаннях стала однією з причин відставки Генпрокурора Р. Рябошапки. Щодо О. Гладковського, то в жовтні 2019 р. його було затримано і повідомлено підозру в зловживанні службовим становищем. Суд заарештував чиновника, однак після сплати судової застави О. Гладковський вийшов з-під арешту.

З приводу війни: ми зробимо все, щоб її закінчити… І що стосується головнокомандувача, пане Порошенку, зараз війна. І ви мені ставите такі запитання, на які самі повинні відповідати – чому війна досі не закінчилась. Ось такий ви головнокомандувач, дуже дякую вам за все, що ви зробили.

Питання закінчення війни стало одним з пріоритетів роботи В. Зеленського. У грудні 2019 р. в Парижі відбулася зустріч Нормандської четвірки, на окремих ділянках було розведено війська (в районі Золотого), проведено кілька обмінів полоненими. Однак бойові дії тривають: лише з початку 2020 р. у результаті обстрілів загинуло 45 військових. При цьому лише 12% громадян вважають успішними дії влади в питанні вирішення конфлікту на Донбасі (опитування КМІС, 27-30 березня 2020 р.).

Читай у Google News!