Співпраця з МВФ ґрунтується на збереженні незалежності НБУ – представник фонду

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Співпраця з МВФ

Україна створила систему забезпечення незалежності центрального банку відповідно до найкращої міжнародної практики у 2015 році. Але для того, щоб ця модель працювала, центральний банк повинен відчувати впевненість в тому, що він може приймати важкі, але необхідні, рішення без політично умотивованих наслідків. Про це заявив представник МВФ в Україні Йости Люнгман інтернет-виданню liga.net.

За його словами, керівництво та персонал НБУ ефективно впроваджували виважену грошово-кредитну та фінансову політику, і важливо, щоб ця політика була продовжена і при новому очільнику.”Незалежність центрального банку – це не просто абстрактна теоретична концепція, яку можна зігнути і скрутити відповідно до будь-якої реальності. Існують чітко встановлені зв’язки між незалежністю центрального банку та економічними результатами”, – вважає Люнгман.

Він також підкреслив, що поточна програма Stand by ґрунтується на збереженні цієї системи та продовженні економічної політики інфляційного тарґетування, плаваючого валютного курсу, накопичення міжнародних резервів та зміцнення фінансового сектора.

Читай у Google News!