Шрьодер звинуватив США у можливому зриву запуску “Північного потоку-2”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Політичний тиск США на Данію є головною причиною затримок з будівництвом газопроводу “Північний потік 2” до Європи, заявив екс-канцлер Німеччини, голова ради директорів оператора будівництва газопроводу Nord Stream 2 Герхард Шрьодер, повідомляє Reuters.

“Північний потік-2 – це проект, який може бути введений в експлуатацію наприкінці року. Але є очевидна проблема – політика Данії. Це пов’язано з політичним тиском США (на Данію) та Україною”, – сказав Шрьодер.

Агентство нагадує, що будівництво газопроводу опинилося під загрозою через критику США та деяких європейських держав, які вважають, що “Північний потік-2” збільшить залежність Європейського Союзу від російського газу.

Екс-канцлер Німеччини зазначив, що заплановані на поточний рік вибори в Данії можуть змінити ситуацію і дозволити закінчити укладання трубопроводу вчасно.

Раніше міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен сказав агентству AP, що Данія ще не вирішила, чи дозволяти німецько-російському газопроводу “Північний потік-2” проходити через її територіальні води. Він також наголосив, що продовження агресії Москви в Україні зменшує імовірність того, що Данія надасть відповідний дозвіл.

Раніше повідомлялося, що лідерка німецької партії ХДС Аннеґрет Крамп-Карренбауер захищає “Північний потік-2“. Також нещодавно стало відомо, що прем’єр-міністр Саксонії (Німеччина) вважає РФ “важливим партнером” та закликає зняти санкції проти Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket