Лідерка німецької партії ХДС захищає “Північний потік-2”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Очільниця німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннеґрет Крамп-Карренбауер виступила на захист будівництва “Північного потоку-2”, одночасно зазначивши, що розуміє занепокоєння сусідніх країн щодо цього газопроводу, повідомляє Deutsche Welle.

За словами Крамп-Карренбауер в інтерв’ю агенції dpa, оприлюдненому в четвер, 2 травня, ХДС “завжди заявляв, що підтримує цей проект, незалежно від того, чи лежить у нас до нього душа”. Роль природного газу в Німеччині як альтернативного джерела енергії зростатиме, враховуючи наміри країни у найближчі роки повністю відмовитися від використання вугілля і атомної енергії, вказала Крамп-Карренбауер.

Водночас лідерка ХСС зазначила, що розуміє занепокоєння з приводу газогону з боку сусідніх з Німеччиною східноєвропейських країн, зокрема України та Польщі. Крамп-Карренбауер зазначила, що канцлерка ФРН Анґела Меркель “дуже активно бореться за те, щоб врегулювати гарантії безпеки для України”.

Коментуючи критичну щодо російсько-німецького енергетичного проекту риторику спільного кандидата від блоку ХДС/ХСС на майбутніх виборах в Європарламент Манфреда Вебера (Manfred Weber), Крамп-Карренбауер заявила, що вважає його позицію “цілком нормальною”.

Агентство нагадує, що в квітні Вебер у інтерв’ю польській газеті The Polska Times заявив, що, якщо його оберуть головою Єврокомісії, він зробить все можливе, щоб заблокувати будівництво газопроводу, що проляже дном Балтійського моря з росії до Німеччини в обхід України. При цьому політик висловив упевненість в тому, що даний проект – “не в інтересах Євросоюзу”, оскільки він посилить залежність ЄС від російської сировини.

Як повідомлялося, німецькі дипломати та депутати відкрито ведуть активні дії для зняття санкційного тиску з рф у Раді Європи.

Читай у Google News!