“Трудовий” законопроєкт № 5371 порушує статті Угоди про асоціацію з ЄС – Климпуш-Цинцадзе
Законопроєкт № 5371 щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність порушує кілька статей Угоди про Асоціацію, статті Європейської соціальної хартії, Директиви ЄС, а також Рекомендації та Конвенції МОП. На цьому наголосила депутатка з фракції «Європейська Солідарність», Голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«Це дискримінаційний документ, який відкине трудові права українців на багато років назад. Проти нього категорично проти профспілки. За оцінками експертів, зміни зачеплять близько 70 % працівників», – написала вона.
«Ми ж чудово розуміємо, як багато роботодавців витрактують «на власний розсуд за взаємною згодою». Це означає, що роботодавці зможуть писати які завгодно трудові договори. Не хочеш – не працюй, або погоджуйся на рабство. І це ще не всі проблеми проекту закону», – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.
Згідно з повідомленням, головний комітет врахував лише незначну кількість поправок до законопроекту.
«Головний комітет врахував аж півтори мої поправки (технічні) і проігнорував висновок нашого комітету, де вказано, що цей законопроєкт порушує кілька статей Угоди про Асоціацію, статті Європейської соціальної хартії, Директиви ЄС, а також Рекомендації та Конвенції МОП. Усі наші поправки, якими пропонувалося зупинити порушення міжнародних зобов’язань, відхилені. Косметичне доопрацювання між першим і другим читанням не змінило згубних і неприпустимих підходів, закладених у документі. Ці підходи, до речі, порушують і нашу Конституцію. Адже фактично пропонується різне трудове право для різних роботодавців. Не можуть люди на однакових посадах мати різні права тільки тому, що в них різні роботодавці», – написала Климпуш-Цинцадзе.
Депутатка наголосила, що такі підходи створюють загрозу і для інтеграції України в Євросоюз.
«За кордоном важко переконувати скептиків нашої пришвидшеної інтеграції в ЄС, коли вдома постійно продукують для них контраргументи. Ось маємо нове шкідницво під виглядом турботи про бізнес. Дуже сподіваюся на мудрість депутатів у залі під час голосування. Ухвалення цієї ганьби було би ударом не лише по трудових правах людей, яким і без того нелегко, а й ударом по наших переговірних позиціях із європейцями», – резюмувала Климпуш-Цинцадзе.