Шкарлет не визнає вибори президента НаУКМА навіть після звернення могилянської спільноти

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
national university of kyiv mohyla academy

Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет не визнає результати виборів президента Національного університету “Києво-Могилянська академія”, повідомляє ukrinform.ua.

Шкарлет наголосив, що вибори відбулися з порушенням процедури і тому буде видано наказ про проведення повторних виборів. Нові вибори він обіцяє оголосити за кілька місяців.

“Там була залучена поліція, ми запросили і записи з камер відеоспостереження, де чітко було видно, що є ознаки того, що виборча скринька залишала виборчу дільницю майже на годину”, – сказав Шкарлет. Зараз, додав він, виконуючим обов’язки президента НаУКМА призначено декана юридичного факультету Дениса Азарова.

Як відомо, вибори президента НаУКМА були призначені на 20 січня 2022 року. На посаду президента балотувалися в.о.президента НаУКМА, кандидат економічних наук, доцент, в.о. декана факультету економічних наук Олександра Гуменна та голова НАЗЯВО Сергій Квіт. За підсумками голосування, що відбулося 20 січня 2022 Олександра Гуменна набрала 201 голос (33.9%), Сергій Квіт – 232 (39,1%).

27 січня відбувся другий тур виборів президента НаУКМА. Того ж дня Сергій Квіт повідомив, що з виборчої дільниці вишу невідомі викрали одну зі скриньок для голосування.

28 січня на сайті НаУКМА було оприлюднено повідомлення про те, що за результатами другого туру Сергій Квіт отримав 235 голосів (52,80%); Олександра Гуменна – 191 голос (42,92%). При цьому проти всіх було 18 голосів (4,04%); зіпсовано – 1 бюлетень.

1 лютого на сайті НаУКМА оприлюднено відкрите звернення могилянської спільноти, в якому оргкомітет, Вчена рада НаУКМА, Конференція студентів та інші студентські організації НаУКМА, Наглядова рада університету, Асоціація випускників НаУКМА, члени могилянської спільноти, партнери Академії засвідчили єдність у визнанні результатів виборів, які відбулися чесно і прозоро.

Як відомо, Міносвіти погодило включення Портнова і Новинського до наглядової ради юракадемії, бо вони не злочинці.

Читай у Google News! google news