Шість українських? телеканалів порушують мовний закон

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
мовний закон

Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови за підсумками моніторингу 28 телерадіоорганізацій виявив, що шість українських телеканалів порушують мовний закон. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у Facebook.

Отож, з метою з’ясування реального стану виконання відповідного закону телерадіоорганізаціями Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови провів 16 та 17 липня 2021 року моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

За результатами моніторингу було виявлено порушення закону про державну мову – фільми та серіали демонструвалися російською мовою телеканалами “Інтер”, “Україна”, “ICTV”, “Мега”, “НТН” та “К1”.

Так на телеканалі “Інтер” зафіксовано 6 порушень: д/с “Слідство вели”; т/с “Речдок”. Особливий випадок”; м/ф “Лисиця і заєць”; х/ф “Гостя з майбутнього”; х/ф “Шерлок Холмс і доктор Ватсон”; т/с “Таїсія”);

Канал “Україна” має 5 порушень: х/ф “Помилковий лист”; т/с “Німа”; х/ф “Незабута”; т/с “Втікачі”; т/с “Дім Надії”);

Своєю чергою, телеканал “Мега” – 2 порушення (т/с “Містична Україна”; т/с “Секретні території”), а “ICTV” – 2 порушення (т/с “Таємні двері”; т/с “На трьох”).

А на телеканалах “К1” та “НТН” зафіксували по одному порушенню.

Тарас Кремінь зазначив, що на інших телеканалах порушень закону щодо мови демонстрування фільмів не виявлено.

“З огляду на зазначене, мною направлений лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції. Звернувся також до телеканалів щодо необхідності неухильного виконання норм частини шостої статті 23 Закону та з вимогою забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів (у т. ч. телевізійних серіалів та їх окремих серій) державною мовою”, – наголосив Уповноважений із захисту державної мови.

Читай у Google News!