Шестеро американських сенаторів ініціюють санкції щодо Північного потоку-2

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Північного потоку-2

Шестеро американських сенаторів-республіканців ініціювали внесення поправки до оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік. Вона передбачає санкції щодо компанії Nord Stream 2 AG – оператора російського газопроводу “Північний потік-2”, передає prm.ua.

“У той час, коли росія обмежує постачання енергоресурсів до Європи, адміністрація Байдена повинна дотримуватися закону і накласти санкції на “Північний потік-2″. Ми знаємо, що захист цієї російської пастки – не на користь нашій національній безпеці. Наша поправка відновить двопартійні санкції щодо геополітичної зброї путіна”, – заявив сенатор-республіканець Джон Барассо.

Водночас сенатор Роб Портман заявив, що рішення адміністрації президента США Байдена відмовитися від обмежень, санкціонованих Конгресом, “додало сміливості президенту путіну і завдало шкоди нашому союзнику Україні”.

“У той час, як російські війська знову прямують до українсько-російського кордону, виконання цих санкцій має вирішальне значення для підтримки європейської незалежності та енергетичної безпеки”, – сказав Портман.

Відомо, що США, Україна та країни Балтії активно виступають проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”, побоюючись посилення впливу росії на європейський енергетичний ринок.

Вашингтон запровадив санкції щодо фірм, які беруть участь у спорудженні трубопроводу, але не проти самої компанії-оператора цього проєкту. Водночас уряд Німеччини підтримує “Північний потік-2” як суто економічний проєкт, хоча в країні є чимало його критиків.

Читай у Google News!
Читай у Google News!