СБУ викрила спроби спецслужб рф вплинути на вибори у Раду в Україні

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

СБУ під час виконання завдань з контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформбезпеки викрили чергові спроби втручання спецслужб рф у парламентські вибори в Україні, повідомляє прес-служба СБУ.

“Оперативники спецслужби встановили, що з початку цього року за завданням представника ворожих спецслужб мешканка Дніпра створила та здійснювала адміністрування спільнот у заборонених російських соцмережах. Правоохоронці задокументували, що за матеріальну вигоду жінка публікувала та розміщувала на ресурсах статті, які виправдовували збройну агресію рф проти України та політику Кремля на міжнародній арені, незаконну анексію Кримського півострова, популяризували терористичні організації “Д/ЛНР”. Публікації зловмисниця одержувала у тому числі з російських пропагандистських ресурсів та сайтів бойовиків квазіреспублік”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після оголошення позачергових парламентських виборів адміністратор отримала із Ростова-на-Дону чергове завдання: створити в українському сегменті інтернет-мережі сайти з фейковою інформацією про політичні партії та кандидатів в нардепи. Ці деструктивні матеріали були спрямовані на дестабілізацію внутрішньої ситуації в Україні та зростання соціального напруження, інспірування ворожнечі між прихильниками різних політсил та маніпулятивного впливу на електоральні вподобання виборців.

Крім того, серед матеріалів, що розповсюджувались у цих групах, містилися публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади.

У межах кримінального провадження відкритого за ч. 2 ст. 109 Кримінального Кодексу України проведено обшук за місцем проживання зловмисниці. Під час слідчих дій вилучено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, які містять докази її протиправної діяльності.

Наразі слідчими СБУ продовжується досудове розслідування для встановлення всіх обставин справи.

Фахівці СБУ не виключають використання спецслужбами рф подібної схеми зі створення інформаційних платформ і напередодні виборів до органів місцевого самоврядування, що відбудуться у 2020 році.

Служба безпеки України закликає громадян бути свідомими та відповідальними, критично ставитися до інформації, що розповсюджується у мережі інтернет та не піддаватися на маніпуляції та провокації Кремля. Про будь-які порушення виборчого процесу просять невідкладно інформувати правоохоронців.

Читай у Google News!