Розмір тіньового ринку тютюнової продукції досяг максимального значення за останнє десятиліття

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
money cigarette

Високий рівень тінізації тютюнового ринку в Україні пов’язаний з трьома основними чинниками: низьким доходами громадян, стрімким підвищенням акцизів та слабка спроможність держави боротися з контрафактом. Про це йдеться у дослідженні незалежної неурядової організації Growford Institute.

. “Основні висновки, яких ми дійшли у нашій роботі, можна сформулювати так: до тих обсягів тінізації, які ми спостерігаємо на ринку тютюнової продукції, призводять два основних чинника: недостатня купівельна спроможність населення і стрімке підвищення ставок податку. А основне – це недостатня інституційна спроможність контролюючих органів, які не здатні адекватними чином протистояти поширенню контрафактної контрабандної продукції”, – сказав експерт Growford Institute Костянтин Швабій

За даними “Kantar Україна”, у 2021 році розмір тіньового ринку тютюнової продукції досяг максимального значення за останнє десятиліття (15,9%) та продовжує збільшуватись.

Швабій заявив, що високі податки не лише призводять до тінізації ринку, але й ставлять під сумнів перспективу легального виробництва тютюнових виробів.

Читай у Google News! google news