Російські хакери знову атакують учасників виборчої кампанії у США

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
хакери

Хакери з росії, Ірану та Китаю атакують учасників виборчих кампаній кандидатів у президенти США Дональда Трампа та Джо Байдена, заявила компанія Microsoft, повідомляє radiosvoboda.org.

Реліз американського технологічного гіганта оприлюднений після того, як агентство Reuters опублікувало інформацію про невдалу спробу російських хакерів отримати дані компанії SKDKnickerbocker, яка консультує Байдена. У Кремлі ці дані назвали «дурнею». У кампанії Байдена розповіли, що їм відома інформація про наміри хакерів отримати доступ до електронних пошт людей, пов’язаних з кампанією.

У Microsoft вважають, що дії російських хакерів, які описало агентство Reuters, виглядають частиною спроби завдати удару по американських політичних кампаніях.

«Те, що ми побачили, збігається з попередніми моделями атак, коли ціллю є не лише кандидати та учасники кампанії, але й ті, хто консультує їх з ключових питань», – заявив віцепрезидент Microsoft Том Берт у своєму блозі.

У серпні американська розвідка заявляла, що росіяни підтримують на виборах чинного президента Трампа, а китайці – колишнього віцепрезидента Байдена.

Однак Microsoft вважає, що підтримувані Китаєм хакери завдавали удару по «високопоставлених особах, пов’язаних з виборами», включно з учасниками кампанії Байдена.

Ну думку експертів, у цілому Китай намагається отримати розвідувальні дані й здобути економічну й політичну перевагу. москва ж розраховує викрасти дані, щоб дестабілізувати інші уряди. росія та Китай регулярно відкидають звинувачення в хакерських атаках.

Том Берт розповів, що більшість із останніх спроб проникнення в системи здійснювали агенти Ірану та Китаю. Їхні наміри заблокувало безпекове програмне забезпечення Microsoft. Більше даних він не повідомив.

Як нагадує міжнародне інформаційне агентство Deutsche Welle, у липні 2016 року перед президентськими виборами внаслідок кібератаки на сервери Національного комітету Демократичної партії США (DNC) майже 20 тисяч електронних листів, написаних або отриманих чиновниками комітету, були опубліковані порталом WikiLeaks.

Хакери також атакували комітет Демократичної партії з виборів до Конгресу (DCCC), що займається збором коштів для претендентів на місця на Капітолії. Американські експерти з інтернет-безпеки звинуватили в цих атаках діючі з росії хакерські угруповання під назвою Cozy Bear і Fancy Bear. Останнє угруповання також звинувачують у кібератаці на комп’ютерні мережі німецького Бундестагу у травні 2015 року.

Читай у Google News!