росія мститься Порошенку через політиків режиму Януковича – International Policy Digest

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Після того, як Порошенко пішов з посади президента України у 2019 році, росія мститься Порошенку за допомогою обвинувачень через проросійських політиків режиму Януковича, пише Нік Кеннеді для International Policy Digest.

За його словами, росія відплачує Порошенку за захист і відстоювання державних інтересів України, за підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, за безвізовий режим з ЄС, за закріплення у Конституції курсу України на членство в ЄС та НАТО, за розбудову української армії відповідно до стандартів НАТО.

“Дивлячись з точки зору конфлікту в Лівії [куди росія відправила тисячі найманців], ми розуміємо, чого досяг колишній президент Порошенко, – Україна сьогодні не знищена, і російські найманці не їздять вулицями міст, вбиваючи невинних людей, щоб захистити воєнні інтереси путіна”, – пише Кеннеді.

На його думку, Порошенку довелося зробити важку роботу, щоб зупинити росіян. “Він сформував потужну міжнародну підтримку України, на чолі з США та ЄС, напередодні саміту НАТО в Уельсі в 2014 році. Під міжнародним тиском росія змушена була підписати перший документ Мінських угод, на основі мирного плану Порошенка. Мінський процес став дипломатичною перемогою лідера українців, примушуючи росію до миру через тиск світової спільноти та посилення санкцій”, – наголошує автор.

І хоча Порошенка звинувачували у нібито незаконному наказі контратакувати на Донбасі у червні 2014 року. Саме тоді частина окупованих територій була звільнена від контролю росії. Сам Порошенко це коментує так: “Ми звільнили дві третини окупованого Донбасу, якщо нова влада вважає, що це злочин проти України – я готовий відповідати за цей “злочин”.

Читай у Google News!