рф може тиснути на Європу через поставки газу для усунення перешкод щодо “Північного потоку-2”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

рф не захотіла провести тристоронні перемовини стосовно укладання нового контракту про транзит газу до ЄС через українську ГТС у травні. На червень перемовини також не були узгоджені, написав  виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

“Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, тобто вже після обрання нового Президента України, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес. І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями”, – наголосив він.

На думку Вітренка, рф чекає на рішення Данії щодо Північного Потоку-2. З цього рішення стане зрозуміло, чи затримається будівництво на півроку, чи він запрацює з 1 січня 2020 року, як заплановано.

“Тільки один з трьох варіантів проходження “Північного потоку-2”, які зараз розглядає Данія, призведе до затримки з будівництвом. І навіть ця затримка не гарантує Україні збереження транзиту – рф може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу у Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили рф буде тиснути на Європу щоб перешкоди для “Північного потоку-2″ були усунені”, – підкреслив Вітренко.

Він зауважив, що Україні важливо мати можливість скористатися передбаченим транзитним контрактом правом на перегляд тарифу у 2018-2019 роках для отримання компенсації за прискорену амортизацію та знецінення української газотранспортної системи як наслідок втрати транзиту з 2020 року. Для цього необхідно здійснити анбандлінг Нафтогазу за моделлю ISO. Відповідні позовні вимоги наразі визначені на рівні 11-14 мільярдів доларів США, нагадав виконавчий директор Нафтогазу.

Як відомо, провідні країни світу зайняли різні позиції щодо “Північного потоку – 2”. Наприклад, Німеччина, зокрема лідерка німецької партії влади ХДС, захищає проект. Натомість США, які є противниками проекту, пригрозили німецьким компаніям санкціями через “Північний потік-2

Читай у Google News!