рф цинічно пропонує Україні судити полонених моряків за російськими законами

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністерство закордонних справ України отримало ноту від МЗС рф, у якій міститься пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства, повідомляється в  коментарі МЗС України, оприлюдненому 26 червня.

“25 червня МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, у якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства”, – зазначається у повідомленні.

В МЗС України вважають цю пропозицію росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права.

“У цьому зв’язку вимагаємо від росії без будь-яких подальших умов виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків. Звертаємо увагу Кремля, що для припинення незаконного переслідування українських моряків та виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права достатньо наявних у російському законодавстві механізмів, а також існуючих багатосторонніх міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та росія”, – наголосили в українському МЗС.

Також МЗС України висловлює рішучий протест з приводу невиконання росією наказу Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та продовження незаконного утримання 24 українських моряків – членів екіпажів військових кораблів Бердянськ, Нікополь і Яни Капу.

Читай у Google News!