Проти Портнова відкрили справу за неправду про “злочини Порошенка”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти колишнього першого заступника голови Адміністрації Президента Віктора Януковича Андрія Портнова за фактом свідомо неправдивих повідомлень про “злочини” п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це на брифінгу розповів адвокат Порошенко Ігор Головань, повідомляє “Фокус”.

“Зареєстровано кримінальне провадження стосовно чотирьох заяв пана Портнова: щодо моряків, щодо нібито покупки ТК” Прямий “, щодо “Кузні на Рибальському” і щодо нібито про порушення при призначенні членів Вищої ради правосуддя”, – заявив адвокат.

За словами Голованя, Портнов сам декларує, що його масові заяви в Держбюро розслідувань націлені на публічне приниження Порошенка.

Водночас, зазначає адвокат, це є порушенням законодавства і міжнародних норм, оскільки публічне приниження не може бути метою кримінального переслідування.

Крім того, адвокат підкреслив, що правоохоронці розслідують не тільки дії Портнова, а й депутата Верховної Ради від Опозиційного блоку Нестора Шуфрича, який заявив про відсутність коаліції в парламенті та направив відповідну заяву до правоохоронних органів.

Водночас Портнов в своєму Telegram-каналі заявив, що ДБР відмовило Голованю відмовлено в реєстрації кримінального провадження за його заявою, адже він начебто е подав до органу досудового розслідування копію договору про надання юридичної допомоги, копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та ордер.

“Адвокат Порошенко заявив, що стосовно Портнова зареєстровано кримінальне провадження про неправдиве повідомлення про злочини Порошенко … Зараз я демонструю документ Державного бюро розслідувань, з якого прямо випливає, що адвокату Порошенко в цьому відмовили, тому що він навіть не зміг правильно оформити заяву “, – написав Портнов.

Пізніше Головань  ток-шоу “Ехо України” дав свій коментар стосовно заяви Портнова.

“Зараз я би не хотів говорити там деталі. Але в цей же день, буквально після прес-конференції пан Портнов на Telegram-каналі сказав: все це неправда, відмовили у реєстрації заяви. І опублікував такий собі лист, який, чесно скажу, я ще не отримав, якщо він дійсно справжній, від ДБР. Там про те, що ось не будуть реєструвати заяву, оскільки я не представив якихось документів, які, відповідно до закону, я і не повинен був представляти. І тут є певні питання з мого боку. Це свідчить про те, що у пана Портнова є якийсь “свой человечек” в ДБР. І як він отримав цей лист ще до того, як його отримав я сам? І з цим питанням конкретним ми будемо розбиратися, з’ясовувати. І я думаю, що це серйозне питання на майбутнє. І на недалеке майбутнє”, – пояснив він.

Андрій Портнов працював у адміністрації колишнього президента України Віктора Януковича, у січні 2014-го став першим заступником голови АП. Після втечі Януковича Портнов залишив Україну і п’ять років перебував за кордоном. 19 травня Портнов після тривалої “еміграції” в Австрії повернувся в Україну. Цього ж місяця він подав ДБР 4 заяви у яких висовувались різні звинувачення проти Порошенка.

Раніше стало відомо, що Андрій Портнов у своєму телеграм-каналі анонсував “зачистку патріотів”.

Читай у Google News!