Проросійське лобі у ПАРЄ не змогло змінити процедуру скасування санкцій

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, через яку проросійське лобі намагалося спростити скасування санкцій та повернення російської делегації до Асамблеї. Документ “Роль і місія Парламентської асамблеї: головні виклики майбутнього” підтримали 105 делегатів, 30 були проти та 16 утрималися, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

Загалом текст документа містить нейтральні і навіть позитивні положення, спрямовані на врегулювання політичної, економічної та інституційної кризи у Раді Європи та у Парламентській асамблеї.

Водночас автор резолюції, нідерландський сенатор Тіні Кокс, відомий своїми проросійськими поглядами, включив до тексту положення, які обмежують незалежність і повноваження ПАРЄ у частині накладання санкцій на країни-члени. Ця відповідальність має розподілятися і координуватися із іншим статутним органом РЄ – Комітетом міністрів, а також із впливом генерального секретаря організації. Щоправда, зазначена ініціатива, як цього домоглися представники української делегації, має лише статус додаткової до вже наявних і визначених у статуті процедур.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв за результатами голосування наголосив, що “росія не отримала зміни процедури запровадження санкцій”.

Як відзначив народний депутат Георгій Логвинський, ухвалення резолюції може потенційно створити “можливість для можливості” скасувати санкції проти рф та повернути російську делегацію до ПАРЄ без виконання Москвою зобов’язань перед організацією та продовження агресії проти України.

У свою чергу депутат Борислав Береза назвав документ “нікчемним”, таким, що не забезпечить повернення рф до Асамблеї, але створить додаткові процедурні проблеми і невизначеність.

Депутат від Грузії Георгій Канделакі заявив під час дебатів, що росія використовує фінансовий шантаж як зброю та інструмент впливу на Раду Європи і ПАРЄ, щоб домогтися в односторонньому порядку своїх цілей без виконання зобов’язань.

Депутат від Литви Емануеліс Зінгеріс висловив думку, що у Раді Європи і ПАРЄ взагалі немає кризи, але відбуваються штучно створена росією на свою догоду ескалація та шантаж.

Депутат України Марія Іонова зауважила, що росія навмисно не виконує і не збирається виконувати своїх зобов’язань перед Радою Європи, тож чому інші країни-члени мають приділяти стільки уваги тому, щоб повернути рф до Асамблеї?

При цьому делегати, які виступали за ухвалення резолюції, переважно пояснювали свою позицію занепокоєнням і турботою про 140 російських громадян, які можуть залишитися поза захистом Європейської конвенції з прав людини у разі, якщо росія залишить Раду Європу або буде обмежена у правах.

Як повідомлялося, ПАРЄ у середу провела дебати та проголосувала за терміновою процедурою резолюцію, ухвалення якої має за мету спростити процедуру зняття санкцій з російської делегації в Асамблеї.

Прибічником скасування санкцій проти російської делегації у ПАРЄ є генсекретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. У своєму звіті про діяльність генсек РЄ пропонує черговий сценарій з повернення росії до ПАРЄ, яка вже декілька років не заявляє свою делегацію до Асамблеї та не сплачує внески до бюджету РЄ через санкції, уведені у 2014 році після початку військової агресії проти України та порушення Москвою статуту і принципів Ради Європи та міжнародного права загалом.

Наприкінці травня Комітет міністрів Ради Європи розгляне питання про можливе позбавлення росії репрезентативних прав в організації через несплату упродовж двох років членських внесків. На сьогодні борг рф перед Радою Європи становить 32 млн євро.

Читай у Google News!