Проект «Нептун» реалізували в нереально короткий термін в умовах обмеженого через війну бюджету – Турчинов

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Проект «Нептун»

Вчорашнє знищення крейсеру “москва” – це не перше ефективне застосування “Нептуна”.

Про це сказав екссекретар РНБО України Олександр Турчинов, який до 2019 року координував ракетну програму в Україні, повідомляє prm.ua.

“Українська крилата ракета Р-360 “Нептун” знищила прямим попаданням флагман чорноморського російського флоту – крейсер “москва”. Це не перше ефективне застосування “Нептуна”. Два тижні тому наша крилата ракета нанесла удар по ще одному ключовому кораблю – “Адміралу Ессену”, – повідомив Турчинов.

“Протиракетні засоби “Ессена” запеленгували загрозу тільки при підльоті, відкривши загороджувальний вогонь, але навіть з пошкодженнями, наша ракета нанесла фрегату значних пошкоджень, вивівши його з бойової операції. Для прориву протиракетного захисту по “Москві” був зроблений пуск одразу двух ракет – результат відомий всьому світу”, – пише Турчинов.
Екссекретар РНБО, який у 2015-2019 роках опікувався створенням ракетного щита для нашої країни, пояснив, що проект розробки та виготовлення “Нептуна” був реалізований КБ “Луч” в нереально короткий термін за мінімального фінансування в умовах військового протистояння з росією.

“Вже у 2018 році були проведені вдалі випробування та знищені морські цілі. Планувалося виготовлення не тільки незалежного мобільного комплексу, але і комплексів крилатих ракет морського та повітряного базування. На жаль, останні проекти були призупинені після 2019 року. Сподіваюся, вони всі будуть відновлені і наші крилаті ракети знайдуть свої цілі і в московському кремлі», – пише Олександр Турчинов.

“Так звані “експерти”, які не вірять у силу української зброї, почали розповідати про удар по крейсеру американською протикорабельною ракетою “Гарпун”, що не відповідає дійсності. Такі “експертні” побрехеньки тиражуються тими, хто намагається знову згорнути фінансування вітчизняних ракетних програм”, – зауважує політик.

“Хочу підтримати і подякувати нашим військовими, які мужньо і професійно знищують ворога, а також нашим вченим і виробничникам з КБ “Луч” і інших підприємств ОПК на чолі з Героєм України Олегом Коростельовим за їх унікальний внесок в оборону нашої держави!”, – резюмує Олександр Турчинов.

Як відомо, українські військові підбили російський крейсер “москва” ракетами “Нептун”, завдавши йому серйозних ушкоджень.

Читай у Google News!