Процедура стентування в Україні стала втричі дешевшою

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Завдяки проведенню міжнародних закупівель напряму з виробниками МОЗ вдалося здешевити процедуру стентування утричі, пише “Укрінформ”.

“Процедура стентування в минулому коштувала $3000. Йшлося не про ціну самих лише стентів, а про всю процедуру, яка включала використання 9 різних пристроїв та розхідних матеріалів. Але вартість стенту у ній складала близько 40% від вартості усієї стент-системи. В результаті закупівля стентів за справедливою ціною дозволила зменшити загальну ціну стент-системи мінімум в 2,5-3 рази” – пояснив у інтерв’ю агентству  член правління Асоціації інтервенційних кардіологів, член експертної групи “Кардіологія. Хірургія серця і магістральний судин” МОЗ Максим Соколов.

Такий крок, за словами Соколова, мав вплив і на приватні продажі. “Хоч і не в тричі, але ціни почали знижуватися. А покрити ж усі витрати пацієнтів наша держава не в силах – лише екстрені. Це не в силу і жодній іншій країні світу”, – наголосив він.

Як нагадується у статті, стенти бувають двох видів – зі спеціальним лікарським покриттям, яке дозволяє знизити можливість повторного звуження або закриття артерії, і звичайні, без покриття. 

Як підкреслив Соколов, коли починається лікування невідкладного хворого, “то для нього важлива не стільки якість стенту – з лікарським покриттям чи без, скільки те, щоб він був встановлений своєчасно”.

“А стенти з покриттям розраховані на пацієнтів зі складними внутрішньосудинним дефектами. Тобто що складніше ураження судини – то більше хворому показаний стент з покриттям. Якщо б ми всі стенти закуповували з покриттям, їх би було вдвічі менше”, – відзначив Соколов.

За його словами, уже було три хвилі закупівель стентів. “З кожною хвилею частка стентів із покриттям зростає, але поки що не є стовідсотковою через значно вищу вартість. Скажімо, стент без лікарського покриття коштує близько $70, а з покриттям – близько $130. У першу хвилю закупівель у нас було співвідношення стентів з покриттям і без – 30% на 70%, потім 50% на 50%, а в останню хвилю вже закупили більше половини стентів з лікарським покриттям”, – розповів Соколов.

Як відомо, МОЗ через міжнародні організації закупило понад 23 тисячі якісних стент-систем американського та європейського виробництва за значно нижчою ціною, ніж раніше для реперфузійної терапії інфаркту міокарду (відкриття інфарктної артерії). При цьому ціна одного стенту, який є головною складовою стент-системи, склала не більше $130 за одиницю.

Серцево-судинні захворювання залишаються головною причиною смертності в Україні. Лише за рік у нас госпіталізується понад 40 тисяч випадків інфаркту. Щоб зрушити проблему з місця, з 2016 року уряд ініціював впровадження програми безоплатного стентування в екстрених випадках – для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Усі хворі, яким потрібно зробити цю процедуру в лічені години, отримують її безоплатно.

Упродовж 2017 року, за даними Асоціації інтервенційних кардіологів України, в 11 областях України смертність від гострого інфаркту міокарду знизилася на 20% у порівнянні з 2015 роком.

Читай у Google News!