Повернення авторитарного правосуддя. У Раді адвокатів звернули увагу на висловлювання представника президента в КСУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
авторитарного правосуддя

Рада адвокатів України звернеться до президента України через заклики до обмежень прав людини у Кримінальному процесуальному кодексі, які відкрито висловлює представник президента в КСУ. Під час відкриття засідання РАУ 10 вересня Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернула увагу виступи в ЗМІ Федора Веніславського, де він вказує на необхідність змінити КПК через надто широкі права адвокатів.

«Такі заяви робляться в умовах, коли права адвокатів стабільно порушуються правоохоронними органами. Ми про це знаємо достеменно зі статистики, яку ведуть ради адвокатів регіонів та Комітет захисту прав адвокатів, секретаріат НААУ. У нас стабільно столичний регіон, Київ і область, утримують лідерство з проведення обшуків адвокатів, в тому числі без повідомлення РАР», – заявила Лідія Ізовітова.

Вона нагадала, що лише у квітні-червні 2021 року до рад адвокатів регіонів надійшло 110 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів. Ще 52 випадки затримань та обшуків відбулися без повідомлення РАР, 46 з них – в Київській області. Згідно з статистичними даними, за цей період представники РАР 156 разів здійснювали виїзди на відповідні процесуальні дії у колег.

Лідія Ізовітова охарактеризувала такі висловлювання посадовця «закликами до повернення авторитарного правосуддя, коли немає виправдувальних вироків; адвокати виконують формальну роль присутніх у судовому процесі, а судом керує сторона обвинувачення».

Голова НААУ, РАУ послалася на рішення РАУ №119 «Про публічне обговорення проблематики дотримання принципу рівності учасників судових проваджень, презумпції невинуватості, а також змагальності процесу, безперешкодної реалізації прав і гарантій адвокатської діяльності», прийняте в 2020 році.

«Прикро, що довкола цих принципів знову відбуваються нездорові спекуляції, на які ми маємо надати і правову позицію, і вкотре ініціювати публічну професійну дискусію про необхідність дотримання стандартів захисту прав людини, незалежності адвокатури і змагальності правосуддя. Це засадничі для адвокатури речі, які уже імплементовані до українського законодавства, в ході непростих дискусій, численних зусиль парламентарів, адвокатів. Відтак, заклики до відмови від цих стандартів – це фактично пропозиція відмови від тих євроінтеграційних принципів, які закріплені в Конституції», – заявила Голова НААУ, РАУ.

Читай у Google News!