Посол у ФРН про “воєнну дипломатію”: Наша медійна активність муляє око правлячим елітам

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
reichstag berlin germany

Найбільшим викликом є те, що Україну в Німеччині досі не до кінця розуміють і подекуди вважають, що ФРН може собі легко дозволити не рахуватися з нашими інтересами як суб’єкта міжнародної політики. Про це заявив посол України у ФРН Андрій Мельник в інтерв’ю ukrinform.ua.

“Вже майже вісім років поспіль росія веде війну проти України. Це ставить також і перед вітчизняною зовнішньополітичною службою безпрецедентні виклики. По суті, ми змушені вести нову воєнну дипломатію, насамперед у Німеччині, яка відіграє ключову роль для припинення російської агресії”, – пояснив дипломат.

Мельник наголосив на критичній важливості мати симпатії серед німецької громадськості та таким чином посилити суспільний тиск на уряд ФРН із тих питань, де офіційний Берлін досі займає стриману позицію.

“Йдеться і про визнання перспективи вступу України в ЄС та просування нашого членства в НАТО, і про надання оборонного озброєння, і про більш наступальні посередницькі зусилля ФРН у Н4, і про зупинку ‘Північного потоку-2’, і про історичну відповідальність Берліна перед українським народом за злочини нацизму, і про визнання Голодомору. І про багато інших гострих тем”, – додав посол.

За його словами, українська медійна активність у Берліні часто муляє око правлячим елітам, адже нерідко наступає на болючі мозолі. Мельник пояснив, що коли гострі питання лунають в пресі, офіційні чинники змушені пояснювати, чому Україні так вперто відмовляють у деяких її проханнях, наприклад, у наданні оборонного озброєння.

“Мені особисто не раз і не два у Берліні не просто делікатно натякали, а й часто відкритим текстом дуже наполегливо “радили” нашу медійну складову дипломатії трошки пригальмувати та згорнути… Іноді напряму жаліються у Київ, і це теж буває”, – підсумував дипломат.

Читай у Google News! google news