Посол про ставлення міжнародних фінансових інституцій до Зеленського: Криза довіри поглиблюється

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Криза довіри поглиблюється

Чинна влада намагається нав’язати суспільству думку про нормальні стосунки з МВФ, однак це не відповідає дійсності – Фонд чітко заявляє про невиконання Україною зобов’язань. При цьому криза довіри з боку міжнародних фінансових інституцій поглиблюється, наголосив у своїй колонці для nv.ua голова ГО “Центр нових рішень”, Надзвичайний та Повноважний Посол, дипломатичний радник президента України (2015−2019) Костянтин Єлісєєв.

“Відносини з МВФ все більше нагадують гру “вірю — не вірю”. Українська влада намагається нав’язати міф про позитивну співпрацю і впродовж листопада суспільство неодноразово чуло, що домовленості з МВФ майже досягнуті і ось-ось приїде місія”, – зауважив дипломат.

Він зазначив, що натомість до Вашингтону терміново відряджається делегація на чолі з керівником НБУ, а президент України проводить телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ і намагається переконати продовжити співпрацю.

“За результатами стало зрозуміло, що чари Зеленського не подіяли, а очільниця МВФ чітко вказала на питання, які є критичними для подальшої співпраці: незалежність НБУ, антикорупційна політика, кримінальне розслідування шахрайств колишніх власників ПриватБанку”, – констатував Єлісєєв.

“Хоча місяць завершується на позитивній ноті погодженням з МВФ показників держбюджету на 2021 рік, основні системні питання залишаються невирішеними. І головне — поглиблюється криза довіри з боку міжнародних фінансових інституцій як особисто до президента Зеленського, так і до української влади в цілому”, – підкреслює він.

Також, за словами дипломата, визначальним чинником дипломатії Зеленського стане увага до ситуації у США.

“Контури нової команди Байдена вже вимальовуються і на момент інавгурації у січні Білий дім почне діяти без розкачки. Цей факт мав би мобілізувати українську команду до дій з вибудовування кола контактів у Вашингтоні. Це той момент, коли безініціативність та пасивність можуть зіграти з Україною злий жарт на всю каденцію нового очільника Білого дому. Явно не на користь налагодженню контактів з переможцями виборів грає несподіване поспішне рішення замінити високопрофесійного посла України у США”, – написав Єлісєєв.

Читай у Google News!