Портнова поновили на посаді професора в університеті Шевченка. Готується протест

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

У Київському національному університеті імені Шевченка підтвердили інформацію про те, що колишній заступник голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичу Андрій Портнов знову працюватиме на кафедрі конституційного права юридичного факультету. Про це Радіо Свобода сказав керівник відділу кадрів Олексій Іванченко.

“Портнова Андрія Володимировича прийняти з 1.09.2019 по 30.06.2020 року на умовах строкового трудового договору до проведення конкурсу на посаду професора кафедри конституційного права”, – зацитував Іванченко наказ про працевлаштування Портнова.

Представник вишу пояснив, що процедура прийняття на роботу до проведення конкурсу застосовується до всіх викладачів, які не входять до штату університету. “Конкурс зазвичай відбувається десь усередині навчального року, взимку чи навесні, іноді буває декілька конкурсів. Якщо людина проходить конкурс, вона зараховується потім на наступний навчальний рік вже як штатний викладач. Не проходить конкурс – 30 червня ми з цією людиною прощаємось”, – каже Іванченко.

Андрій Портнов працював на кафедрі конституційного права юридичного факультету в КНУ імені Шевченка з 2009-го по 2014 рік.  Портнов працював у адміністрації колишнього президента України Віктора Януковича, у сіні 2014-го став першим заступником голови АП. Після втечі Януковича Портнов також залишив Україну і п’ять років перебував за кордоном.

5 березня 2014 року Євросоюз заморозив на один рік активи 18 колишніх українських високопосадовців, яких підозрюють у незаконному заволодінні державною власністю. Під санкції потрапив також Портнов. Через рік Європейський союз виключив із санкційного списку чотирьох колишніх українських високопосадовців, зокрема і Портнова. Портнов повернувся до України 19 травня 2019 року.

Водночас студенти університету Шевченка запустили у соцмережі Facebook флешмоб #ні_Портнову_в_КНУ і кличуть тих, хто не згоден з таким ходом подій на акцію під стіни вишу.

“Заступник Адміністрації Віктора Януковича? Причетний до вбивств активістів Євромайдану? Отримуй солодкий бонус – роботу в найкращому ВНЗ країни. Тому закликаю завтра 20 червня о 18:30 прийти до Червоного корпусу рідного КНУ ім. Тараса Шевченка на захист честі і репутації нашого університету. Головні наші вимоги: Скасувати наказ про працевлаштування Портнова Андрія Володимировича на посаду професора кафедри конституційного права КНУ ім. Тараса Шевченка; Публічне вибачення від ректора КНУ ім. Тараса Шевченка Леоніда Губерського за призначення Андрія Портнова” – написав у Facebook колишній студент КНУ координатор в спільноті “Громадський сектор Євромайдану Олег Слабоспицький.

Як повідомлялося, на початку квітня  Андрій Портнов у своєму телеграм-каналі анонсував “зачистку патріотів”.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket