Портников: путін – ходяча Сребрениця

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Протягом десятиліть в росії намагалися не помічати звірства, вчиненого збройними формуваннями боснійських сербів у Сребрениці. Доводили, що глава Республіки Сербської Радован Караджич, який несе політичну відповідальність за створення можливостей для цього масового вбивства, і командувач армією боснійських сербів Ратко Младич, який це вбивство здійснював, – герої і жертви, а не кати. Обмовляти Гаазький трибунал, пише Віталій Портников для graniru.org.

Радіти – і не тільки радіти – тому, що відповідальні за вбивства залишаються на свободі. Перераховувати численні нагороди і премії, які Караджич за ці роки отримав від “патріотичної громадськості” росії означало б перетворити цю статтю в наукову монографію. Шолоховська премія, орден Андрія Первозванного, “Золотий витязь” … Великий письменник і гуманіст, розумієте!

Але Караджич хоча б особисто не вбивав, він один з ідеологів вбивств, глава “державної структури”, яка ці вбивства забезпечувала. А ось сам “м’ясник” – Младич. У Армавірі працює “Товариство друзів генерала Младича”, в росії виходять книги про “слов’янського богатиря”, “прості росіяни” пишуть вбивці в Гаагу листи зі словами підтримки.

І якщо ви проаналізуєте, що ж за люди прославляють “м’ясників” Республіки Сербської, хто дає їм премії, організовує суспільства, прославляє в інтернеті, то побачите: вони і шанувальники “народних республік” в Донбасі – одні й ті ж люди.

І це не дивно, звичайно. Тому що там був натхненник – Мілошевич, тут – путін. Там убивали тих, хто не погоджувався або заважав самій ідеї “сербської Боснії”, тут вбивають тих, хто заважає ідеї “русского мира”. І тут, і там пройдисвіти трималися за владу завдяки тому, що нацьковували свої народи на сусідів, оголошуючи їх головними ворогами. І тут, і там – кров.

І ось людина, яка вже стала символом цього нескінченного вбивства, справжнім політичним наступником всіх Мілошевичів, Караджичів і Младічів цього світу, виходить до мікрофонів і каже, що українці влаштують Сребреницю Донбасі, якщо регіон буде звільнений від окупантів.

Українці. Влаштують. Сребреніцу. Українці, які ще п’ять років тому звільнили і Краматорськ, і Слов’янськ, і Маріуполь, – і яка там Сребрениця? Українці, які вже п’ять років живуть пліч-о-пліч з біженцями з Донбасу, такими ж українцями. Українці, які буквально кожен день спілкуються з тими, хто приїжджає з окупованих територій, такими ж українцями. Українці. Влаштують. Сребреніцу. Сребреницю, організатори якої милі серцю кожного справжнього “російського патріота” і кожного “патріота Донбасу”. Хто не бачить нічого поганого в “очищенні” території від “чужинців”. Хто вбивав беззахисних в Сребрениці, хто тримає беззахисних в підвалах Донбасу. Хто переслідує кримськотатарських активістів. Хто захоплює чужі кораблі. Хто бомбить госпіталі в Сирії. Хто …

Так що там перераховувати, Володимир Володимирович. Ви і самі все це добре знаєте. Ми – не Сребрениця. Це ви – ходяча Сребрениця.

Читай у Google News!